Turecka sztuka hodowli

24 maja w siedzibie tureckiej, wiodącej na tamtejszym rynku, firmy hodowlano-nasiennej Yüksel Seeds w Antalyi producenci warzyw oraz osoby związane z branżą ogrodniczą miały możliwość zobaczenia doświadczeń w produkcji nowych odmian koncernu.
Firma w swojej ofercie ma szeroką paletę odmian pomidora (np. Pink Rock F1, Millonety F1), ogórka (np. Dynamik F1), ale też papryki, cukinii, arbuza, bakłażana, melona. Obecnie Yüksel Seeds dysponuje 5. stacjami hodowlanymi, których powierzchnia obejmuje 210 ha, w tym 85 ha stanowią obiekty szklarniowe.

O firmie Yüksel Seeds, jej osiągnięciach i planach mówił Gokhan Cengiz (pierwszy od prawej), kierujący pracą zespołu międzynarodowego

Rodzinna firma Yüksel Seeds specjalizuje się w hodowli nasion warzyw od 25 lat, zarejestrowała ponad 250 odmian, które trafiają na rynki prawie 70 krajów świata, w tym także na rynek polski. Udział eksportu nasion Yüksel Seeds do krajów europejskich wynosi prawie 30%, do państw Azji – ponad 36%, natomiast na Bliski Wschód i do Afryki ponad 35%. Turecki rynek uprawianych w tym kraju odmian papryki i pomidora zdominowany jest przez nasiona hodowli Yüksel Seeds, których udział w rynku wynosi odpowiednio 70% i prawie 60%.


Doświadczenia Yüksel Seeds obejmują prawie 270 odmian testowych ogórka

 
Więcej informacji na ten temat już wkrótce na łamach „Hasła Ogrodniczego”
 
Tekst i zdjęcia: Joanna Klepacz-Baniak
Zdjęcie ogórków: Yüksel Seeds

Related Posts

None found

Poprzedni artykułDługi weekend będzie gorący i burzowy. Gdzie najbardziej?
Następny artykułProfesor Colin Campbell z wizytą w Warszawie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.