20 lat Międzynarodowej Wystawy ,,Zieleń to Życie”

Wystawa ,Zieleń to Życie” – międzynarodowe targi roślin i ogrodów mają 20 lat. Jubileuszowa edycja odbędzie się w dniach 24-26 sierpnia w Warszawie w Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14.

Przed nami 3 dni wydarzeń, spotkań dla ,,zielonej branży” i największa oferta roślin ogrodowych w tej części Europy. Obok szkółkarstwa prezentowana będzie technika i technologie dla ogrodnictwa i architektury krajobrazu, a także produkty do tworzenia, pielęgnacji i dekoracji ogrodu.

Tegoroczne hasło wystawy to ,Skarby Ogrodów”. Nawiązuje ono o emocji, jakie niesie tworzenie ogrodu, kolekcjonowanie roślin i dbałość o nie. Interpretację tego hasła zobaczymy na stoiskach wystawców.  ,,Skarby ogrodów” będą też motywem przewodnim programu wydarzeń towarzyszących. 
 
Międzynarodowo i różnorodnie
300 wystawców z 12 krajów – Polski, Belgii, Danii, Czech, Francji, Holandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Słowacji, Węgier i Włoch weźmie udział w tegorocznej jubileuszowej wystawie. Prezentowaną ofertę obejrzą goście z całej Polski, a także z zagranicy. Organizatorzy oczekują, że podobnie jak w ubiegłym roku targi odwiedzą branżowi goście z ponad 25 krajów – w tym Rosji, Ukrainy, Białorusi, Łotwy, Litwy, Estonii, Czech i Słowacji. Goście wystawy to przede wszystkim: sprzedawcy i hurtownicy, architekci krajobrazu, szkółkarze, dostawcy usług. Pierwszy dzień targów tradycyjnie skierowany jest wyłącznie do profesjonalistów, chociaż ze względu na bogaty program i różnorodną ofertę wielu specjalistów przebywa na targach także w sobotę i niedzielę. W weekend wystawę odwiedzają tłumnie amatorzy i pasjonaci – poszukując wiedzy i inspiracji.

Skarby wystawy
Najbogatsza w naszej części Europy ekspozycja roślin – drzew, krzewów, bylin, pnączy, kwiatów rabatowych to wyróżnik ,,Zieleń to życie”. Rośliny zaprezentuje ponad 150 firm z kraju i zagranicy. Nowości odmianowe, rzadkie rarytasy, a przede wszystkim  bogactwo i różnorodność asortymentu  ściągają na wystawę hurtowych odbiorców, profesjonalistów zajmujących się tworzeniem zieleni, ale także amatorów szukających inspiracji i pomysłów na własny ogród. W sierpniu rośliny prezentują się doskonale, co pozwala klientom docenić ich walory i jakość. Pomysłowe i staranne ekspozycje to kolejny wyróżnik ,,Zieleń to życie”. Kipiące kolorami, zaskakujące pomysłami aranżacje i pełne skupiających uwagę widza detali, są skarbnicą pomysłów i inspiracji, swoistą prezentacją ogrodowych trendów, a także marketingowych rozwiązań wspierających sprzedaż.

Nie tylko rośliny
W dziale Technika i technologie zobaczymy nowości szereg nowinek technologicznych – maszyn, urządzeń i technologii wspierających szkółkarstwo, ogrodnictwo i architekturę krajobrazu. Prezentacja w tym sektorze ma ukierunkowany na różnych odbiorców charakter. Najbogatszą z pewnością ofertę środków wspomagających produkcję znajdą tu z pewnością szkółkarze. Znajdą tu zarówno zautomatyzowane systemy do sadzenia czy przycinania roślin, jak i mniejsze narzędzia, systemy nawadnianie, osłony, opakowania, oznakowanie, podłoża, nawozy czy środki ochrony roślin. Wielu wystawców kieruje swoją ofertę do wykonawców usług – firm tworzących i pielęgnujących zieleń. Odrębna oferta – produktów przygotowanych do dalszej odsprzedaży kierowana jest przez wystawców do hurtowników i kupców reprezentujących handel ogrodniczy.

Złowić trendy i inspiracje
Dekoracje, stylowe drobiazgi i użyteczne wyposażenie  – donice, materiały wykończeniowe czy meble to wszystko decyduje o urodzie i niepowtarzalności ogrodu, a także wygodzie użytkowników. Na stoiskach wystawców zobaczymy wiele nowości i podpowiedzi dotyczących aranżacji ogrodowej przestrzeni. Będzie też można zaopatrzyć się w książki, poradniki o tematyce ogrodowej. Pomysłowe i staranne ekspozycje wystawców zmieniają industrialne wnętrza Centrum EXPO w kolorowy ogród. Kipiące kolorami, zaskakujące pomysłami aranżacje i pełne pięknych detali, często bardzo proste rozwiązania to prawdziwa skarbnica inspiracji dla zwiedzających. Warto zobaczyć zatem tę wyjątkową  prezentacją ogrodowych trendów i przenieść – choćby tylko niektóre do własnego ogrodu.

Profesjonaliści dobrze poinformowani.
W pierwszym, zamkniętym dla publiczności dniu Wystawę odwiedzą szkółkarze, kupcy i hurtownicy, architekci krajobrazu z kraju i zagranicy. Znajdą tu nowości, rozwiązania, które w kolejnych sezonach trafią do klientów. Nawiążą kontakty i wezmą też udział w wielu przygotowanych dla nich wydarzeniach.

Program dla profesjonalistów:
Właściciele centrów ogrodniczych i kupcy spotkają się w piątek 24 sierpnia na Konferencji CENTRUM OGRODNICZE – SUKCES W PRAKTYCE” , które poprowadzi szwajcarski ekspert, właściciel sieci Meier Garden  Center– Erwin Meier –Honegger. Dla zainteresowanych praktycznymi aspektami projektowania również w piątek zorganizowane będą warsztaty  projektowe.  W sobotę (25 sierpnia) w ramach Dnia Architekta Krajobrazu Wystawę odwiedzi John Brookes – ikona brytyjskiej architektury krajobrazu, twórca ponad 1000 zrealizowanych na całym świecie ogrodów i autor 24 książek tłumaczonych na kilkanaście języków.
Bliższe informacje i zgłoszenia na www.zielentozycie.pl

Nowości i ciekawe rozwiązania najłatwiej znaleźć wśród zgłoszonych do konkursów:

  •     KONKURS ROŚLIN NOWOŚCI – w którym o medale i wyróżnienia rywalizują najciekawsze zgłoszone przez Wystawców nowe odmiany drzew, krzewów, bylin, pnączy
  •     KONKURS ZIELONY LAUR, w którym rywalizują najlepsze produkty i technologie dla szkółkarstwa oraz ogrodu i terenów zieleni
  •     KONKURS WAWRZYN – na najatrakcyjniejsze stoiska

W programie dla hobbystów przewidziano otwarte pokazy florystyczne, kształtowania bonsai, wykłady o ogrodowych trendach, nowościach i praktycznych rozwiązaniach, a także zielone warsztaty dla dzieci.

Godziny otwarcia wystawy:
24 sierpnia 2012 (piątek)  – 9.00-18.00; uroczyste otwarcie o 11.00 w Holu Głównym
25 sierpnia 2012  (sobota) – 9.00 – 18.00
26 sierpnia 2012 (niedziela) – 9.00 – 17.00

Wstęp dla profesjonalistów bezpłatny po zalogowaniu na www.zielentozycie.pl 

               

Related Posts

None found

Poprzedni artykułNa wschodzie będzie padać przez 40 godzin
Następny artykułWinogrona na liście

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.