Strona główna Tagi Ogrody
Tag:

ogrody

Odkryj tajemnice wawelskich ogrodów

Tajemnice wawelskich ogrodów, darmowe porady projektantów ogrodów, jadalne kwiaty i chwasty – to i wiele więcej czeka na uczestników imprez odbywających się w ramach Festiwalu Święto Ogrodów. Bardzo ciekawie zapowiada się również finał wydarzenia w niedzielę, 16 czerwca w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Naukowcy odtwarzają XVIII-wieczny park w Supraślu

XVIII-wieczny Ogród Saski w Supraślu k. Białegostoku ma szansę wrócić do swojego pierwotnego stanu. W połowie lipca ruszą tam prace archeologiczne, które mają pokazać m.in. jak przebiegały alejki. Naukowcy mają też nadzieję znaleźć gatunki roślin, które w nim rosły.

Green Days trwały 3 dni

Od 7-9 kwietnia w Nadarzynie k. Warszawy, w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo odbywały się Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Green Days. Branżowe firmy prezentowały wszystko, co związane z szeroko pojętym ogrodnictwem. Na stoiskach roiło się od roślin ozdobnych, użytkowych, prezentowany był sprzęt ogrodniczy (maszyny oraz narzędzia), a także wiele elementów wyposażenia ogrodów, aż po akcesoria pszczelarskie.

Nagrodzono największy na świecie labirynt grabowy

Być może niektórzy z naszych Czytelników już się z nim zetknęli – pokazywaliśmy ten obiekt na naszym portalu. Z przyjemnością do niego wracamy – właśnie został nagodzony w ogólnopolskim konkursie Tourism Trend Awards 2017.

Wystawa o ogrodach Lenné

Wystawa „Mistrzowskie, jak rzadko które… Ogrody Petera Lenné w Polsce”, której współautorką jest dr Justyna Jaworek z Instytutu Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, bazuje na wynikach projektu badawczego, zainicjowanego przez Uniwersytet Techniczny w Dreźnie i Wyższą Szkołę w Neubrandenburgu, a realizowanego we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu.

Na balkonie zamiast pelargonii – pomidory, ziemniaki i tykwa

Twórcy ogrodów zachęcają, by tej wiosny poeksperymentować. Zamiast tradycyjnych pelargonii na balkonie zasadzić krzewy owocowe, warzywa oraz pnącza o oryginalnych owocach - takie jak tykwa.

Naukowcy apelują o ratowanie ogrodów wschodniopruskich

Naukowcy apelują o rewaloryzację dawnych ogrodów wschodniopruskich. To ostatni moment, by wrócić świetność dawnym założeniom ogrodowym przy pałacach i dworkach; podpowiedzią mogą być zachowane projekty wschodniopruskiego architekta krajobrazu Johanna Larassa. Na około 400 zachowanych projektów Larassa z drugiej połowy XIX wieku natrafili architekci krajobrazu i archiwiści w Archiwach Państwowych w Bydgoszczy i Olsztynie. Ten niemiecki projektant krajobrazu wykonał odnalezione projekty założeń ogrodowych w okresie 30 lat - głównie na terenie Prus Wschodnich.
 

Olsztyński naukowiec uczy dzieci w różnych zakątkach świata ogrodnictwa

Projektowania ogrodu, doboru roślin oraz ich pielęgnacji uczy dzieci w różnych zakątkach świata olsztyński naukowiec dr inż. Mariusz Antolak. Prowadząc warsztaty edukacyjne, poznaje jak miejscowa ludność postrzega ogrody i jakie ma wyobrażenie o współczesnej architekturze krajobrazu.

Ogród Dendrologiczny w Przelewicach

Maj to miesiąc, w którym wiele gatunków roślin w naszym kraju zachwyca pięknem kwiatów, dlatego właśnie w tym terminie kierownictwo poznańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Nauk Ogrodniczych zorganizowało wycieczkę dla swoich członków do ogrodu dendrologicznego w Przelewicach w województwie zachodniopomorskim.

W byłej kolonii robotniczej powstaje „Nasz ogród społeczny”

"Nasz ogród społeczny" powstaje w Rudzie Śląskiej w ramach ogólnopolskiego programu realizowanego przez Green Cross Poland. Popularne w wielu krajach przedsięwzięcie polega na zaangażowaniu mieszkańców do wspólnego tworzenia ogrodów, warzywników i rabat.

Ostatnie artykuły

KE wesprze sektor pszczelarski

Sektor pszczelarski UE w ciągu trzech lat dostanie wsparcie od Komisji Europejskiej w postaci 120 mln euro. Kwota ta jest o 12 mln euro wyższa w porównaniu do wartości wsparcia udzielonego temu sektorowi w latach 2017-2019.

Pozostałości pestycydów we francuskich produktach

Francuska organizacja pozarządowa Generations Futures opublikowała raport z pięcioletnich badań owoców i warzyw prowadzonych pod zwierzchnictwem Generalnej Dyrekcji ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (DGCCRF).

Jagodowe Mistrzostwa Świata

W Lublinie, 14 czerwca br. rozegrano II Jagodowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Tytuł obroniła reprezentacja producentów malin. Turniej stał się wielką promocją owoców jagodowych.