Strona główna Tagi Berlin
Tag:

berlin

Fruit Logistica 2020

Od wczoraj do piątku w Berlinie trwają targi Fruit Logistica – jedne z największych w branży owocowo-warzywnej. Odwiedzający targi znajdą na nich sporo nowoczesnych rozwiązań stworzonych, aby sprostać kilku głównym wyzwaniom, a poprawa zrównoważonego rozwoju znajduje się na szczycie tej listy.

Jeszcze większe targi

W Berlinie rozpoczęła się dzisiaj kolejna edycja targów Fruitlogistica. Impreza nieodmiennie prezentuje dobrą kondycję i ma potencjał rozwojowy. Jak co roku na targach zorganizowane zostało wspólne stoisko narodowe Polski.

Rosja wraca na Zielony Tydzień

Od 19 do 28 stycznia 2018 r. Rosja, największy co do powierzchni kraj na świecie, po dwuletniej przerwie powróci na Międzynarodowy Zielony Tydzień w Berlinie.

Centrum Handlowe Rijk Zwaan w Berlinie

Rijk Zwaan oficjalnie otworzył Centrum Handlowe w Berlinie. Jest ono następnym krokiem firmy w zakresie dalszej poprawy usług dla sprzedawców detalicznych i określania odpowiednich priorytetów dla programów hodowlanych firmy.

Fruit Logistica 2017: rekordowa frekwencja w jubileuszowym roku

Ponad 3000 firm z 86 krajów pod jednym dachem,  ponad 70.000 gości z ponad 130 krajów. Zaś w globalnej branży - ponad dwa miliardy ton owoców i warzyw wyprodukowanych w 2016. To obszar tegorocznych targów  Fruit Logistica. Niemcy są oficjalnym krajem partnerskim obchodzących swoje 25 lecie targów.

Follow me! – Fruit Logistica ekologiczna

Na zbliżających się targach Fruit Logistica (Berlin, 4-6 lutego) przygotowali propozycje specjalnych tras pozwalających szybko odwiedzić stoiska z certyfikowaną żywnością ekologiczną.

Międzynarodowe Targi Zielony Tydzień 2015

W dniach 16-25 stycznia br. w Berlinie odbywają się 80. Międzynarodowe Targi Zielony Tydzień, jedne z największych w świecie konsumenckich targów przemysłu spożywczego, rolnictwa i ogrodnictwa.
 

W Berlinie przeciw GMO w rolnictwie

30 tys. osób demonstrowało w sobotę w Berlinie przeciwko przemysłowym formom produkcji w rolnictwie i hodowli oraz przeciwko żywności modyfikowanej genetycznie (GMO). Protest zorganizowano w związku z odbywającymi się w stolicy Niemiec targami Gruene Woche.

Fruit Logistica 2013

6 lutego rozpoczynają się w Berlinie kolejne targi Fruit Logistica. W tej edycji bierze udział 2543 wystawców z 78 krajów świata.Na targach spodziewanych jest około 55 tysięcy odwiedzających ze 120 krajów. Ponad 90% wystawców i około 80% spodziewanych gości przyjechało do Berlina spoza Niemiec.

Na Zielonym Tygodniu w Berlinie

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich organizuje prezentację Polski podczas rozpoczynających się 20 stycznia targów Grüne Woche w Berlinie. Wbrew nazwie potrwają one dłużej - do 29 stycznia, a więc pełne dziesięć dni.

Ostatnie artykuły

Eksport produktów rolno-spożywczych ciągle rośnie

W okresie siedmiu miesięcy 2020 r. odnotowano wzrost wartości eksportu towarów rolno-spożywczych z Polski. Od stycznia do lipca 2020 r. sprzedaż towarów rolno-spożywczych za granicę osiągnęła 19,2 mld EUR, o 1,2 mld EUR więcej niż rok wcześniej (wzrost o 6,4%). Na wzrost eksportu miały wpływ przede wszystkim bardzo dobre wyniki sprzedaży zagranicznej w pierwszym kwartale br. oraz rosnący eksport w czerwcu i lipcu br.

Wysokość przeciętnego dochodu z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych

Główny Urząd Statystyczny (GUS) opublikował obwieszczenie dotyczące wysokości przeciętnego dochodu z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego w 2019 r.

Nabór wniosków o pomoc dla gospodarstw dotkniętych COVID-19 na finiszu

Jeszcze przez tydzień, do 30 września 2020 r., biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmują wnioski o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19. Do tej pory wpłynęło ich 135 947.