Strona główna Tagi Biologiczna ochrona roślin

biologiczna ochrona roślin

Ochrona biologiczna też musi być dokładnie przemyślana

Może się zdarzyć, że zabiegi środkami biologicznymi okażą się zawodne. Czasem przyczyną ich niskiej skuteczności czy jej braku bywa niefortunnie skojarzone z chronioną rośliną wybrane preparaty czy metody. Samo wyeliminowanie chemii nie jest panaceum.

Warsztaty z integrowanej ochrony pomidora szklarniowego

31 marca w Łaszkowie k. Kalisza w Wielkopolsce firma Syngenta zorganizowała warsztaty dla producentów pomidorów szklarniowych. Wojciech Juńczyk reprezentujący ten koncern informował, że w tym sezonie ze względu na łagodną zimę wielu producentów wcześnie rozpoczęło produkcję pomidora w szklarniach, jednak ze względu duży deficyt światła, jaki występował w drugiej połowie grudnia i na początku stycznia, rośliny miały trudny start.

Bakterią w grzyb, czyli biologia zza wielkiej wody

Niezależnie od rejonu świata poziom świadomości konsumentów jest coraz wyższy i bardziej jednolity. Tendencje odnośnie do wymagań są zbieżne – żywność ma być bezpieczna dla zdrowia i produkowana w nieskażonym środowisku, o które dbałość musi wzrastać.

Alternatywne Noble 2013

Nazwiska laureatów nagrody Right Livelihood Award, zwanej także alternatywnym Noblem, ogłoszono w czwartek w Sztokholmie.