Strona główna Tagi Giełda ogrodnicza

giełda ogrodnicza

Chińczycy zaskoczyli świat sprzedając jabłka. 60 mld w kilka godzin

Media na świecie, w tym Bloomberg, rozpisują się na temat rekordu jaki osiągnięto na chińskiej giełdzie w tym tygodniu. Pośrednicy w ciągu zaledwie 4 godziny sprzedali 60 mld jabłek odmiany Fuji, czyli tyle ile mieszkańcy Chin spożywają w ciągu 3 miesięcy. 

XII Jesienna Giełda Ogrodnicza

Jak co roku, w weekend na przełomie września i października Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Ogrodniczego zorganizował Jesienną Giełdę Ogrodniczą. Impreza ma już 12 letnią tradycję. Oprócz popularnego wśród mieszkańców regionu kiermaszu ogrodniczego jest ona miejscem spotkania producentów różnych specjalności ogrodniczych współpracujących z Ośrodkiem oraz wojewódzkich władz samorządowych i administracyjnych.

Giełda jabłek w 37 tygodniu

Większość naszych rynków hurtowych oferowała w bieżącym, 37 tygodniu, jabłka nieco drożej niż tydzień temu.

11. Jesienna Giełda Ogrodnicza w Boguchwale

Pierwszy weekend października to w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale tradycyjny termin Jesiennej Giełdy Ogrodniczej. Jest to największe branżowe spotkanie w regionie odwiedzane przez tysiące zainteresowanych ogrodnictwem i obstawiane przez blisko 200 firm oferujących ogrodnictwu swoje produkty i usługi. Wczoraj zakończyła się jedenasta edycja tej  imprezy.

Giełda w Sandomierzu będzie zlikwidowana

Jak informuje serwis sanwis.net została podjęta ostateczna decyzja o likwidacji działalności Spółki Sandomierski Ogrodniczy Rynek Handlowy – giełdy w Sandomierzu. W ostatnich latach straty ponoszone na tę działalność narastały (420 tys. zł w roku 2015).

V Targi Ogrodnicze i XIX Małopolska Giełda Agroturystyczna

Obie te imprezy, jak co roku odbędą się na kampusie Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie przy Alei 29 Listopada 46. W najbliższą sobotę i niedzielę (23-24 kwietnia) na gości czekają firmy związane z branżą ogrodniczą-szkółkarskich, nasiennicze, nawozowe, warsztaty florystyczne oraz możliwość zwiedzania najnowocześniejszej szklarni w regionie.

Giełda i handel pod kontrolą ogrodników

To, że dziś nie sztuką jest wyprodukowanie dobrego produktu, tylko jego sprzedanie, podkreśla wielu producentów. W Polsce ogrodnicy przy dużej podaży warzyw mają znikomy wpływ na wysokość ich cen. Na jednej z giełd ogrodniczych w Belgii producenci są w korzystniejszej sytuacji, bowiem w danym dniu wyznaczają oni średnią cenę poszczególnego towaru określonej klasy.