Strona główna Tagi Keukenhof

keukenhof

Święto Dalii w Holandii

W tym samym terminie, co holenderskie targi Plantarium, zorganizowano w tym kraju po raz trzeci Dni Daliowe. W 9 lokalizacjach goście z całego świata mogli oglądać poletka pokazowe z nowymi odmianami tych kwiatów, pola uprawne przeznaczone do produkcji bulw, a także dekoracyjne rabaty daliowe w parku Keukenhof (znanym przede wszystkim z wiosennych pokazów cebulowych).

Holenderski ogród Keukenhof otwarty

W czwartek 22 marca ogród Keukenhof otwiera swoje ekspozycje. Jest międzynarodową i niezależną wizytówką holenderskiego sektora upraw kwiatowych, ze szczególnym naciskiem na kwiaty cebulowe - jest ich w tym roku przeszło 7 milionów, głównie tulipanów - w 800 odmianach.

Festiwal tulipanów w Holandii

Holendrzy potrafią cieszyć się siłą kwiatów. Tak jak co roku, tak i teraz w kwietniu organizują sławne na cały świat kwieciste festiwale i parady. Do jednych z nich należy festiwal roślin cebulowych w parku Keukenhof, położonym pomiędzy Amsterdamem i Hagą.

Namiastka Londynu w Keukenhof

Jedną z ciekawszych wiosennych atrakcji w ogrodach Keukenhof w holenderskim Lisse, w których można podziwiać kwitnące rośliny cebulowe, będzie mozaika przedstawiająca Most Wieżowy (The Tower Bridge) i wieżę zegarową Big Ben, najbardziej rozpoznawalne miejsca w Wielkiej Brytanii.

Pierwsza dama w Keukenhof

Każdego roku główna wystawa w Keukenhof podporządkowana jest innemu tematowi przewodniemu związanemu z kolejnym krajem, zapewniając mu przy tym spory rozgłos. W 2012 r. zarządcy tego ogrodu-parku zwracają się ku Europie Wschodniej – od 22 marca do 20 maja uwaga skupiona będzie na Polsce, jako „Sercu Europy”.

Polski rok w ogrodach Keukenhof

Od kilku lat główna wystawa w słynnych ogrodach Keukenhof w Lisse w Holandii, w których można podziwiać kwitnące rośliny cebulowe, nawiązuje do wybranego w danym roku tematu. Tegoroczna ekspozycja będzie dla naszego kraju szczególna, bowiem jej temat przewodni brzmi „Polska sercem Europy”.