Holenderski ogród Keukenhof otwarty

Fot. Keukenhof
W czwartek 22 marca ogród Keukenhof otwiera swoje ekspozycje. Jest międzynarodową i niezależną wizytówką holenderskiego sektora upraw kwiatowych, ze szczególnym naciskiem na kwiaty cebulowe - jest ich w tym roku przeszło 7 milionów, głównie tulipanów - w 800 odmianach.

Położony pomiędzy Amsterdamem i Hagą, w miejscowością Lisse, Keukenhof jest największym ogrodem z kwitnącymi roślinami cebulowymi na świecie, które są tu wysadzane ręcznie. W ciągu 64 lat ogród odwiedziło 50 milionów turystów. Dzięki ponad 100 dostawcom, 500 plantatorom kwiatów i 40 ogrodnikom, 32-hektarowy ogród w tym roku po raz kolejny będzie wizytówką holenderskiego sektora kwiaciarskiego.

Tematem przewodnim wystawy Keukenhof 2018 jest „Romans w kwiatach”. Jak piszą organizatorzy, romans i kwiaty są ze sobą nierozerwalnie związane – więc wystawy kwiatowe będą dedykowane romansowi. Również w związku z tym ekspozycja róż jest większa niż kiedykolwiek.

Ogród Historyczny oraz wystawa w Pawilonie Juliany poświęcone są z kolei 400 latom uprawy tulipanów w Holandii. Nawiązują do początków uprawy tego kwiatu, opowiadają m.in. o cebulkach, które miały wartość złota, o historii czarnego tulipana i sławnych ludziach, od których odmiany wzięły swoje nazwy.

Nie wszystkie kwiaty w Keukenhof są na zewnątrz – również pawilony są wypełnione kwitnącymi roślinami cebulowymi, kwiatami ciętymi i roślinami doniczkowymi, ze zmieniającą się ekspozycją. M.in. w ostatnie 12 dni sezonu jeden z pawilonów będzie miejscem największego na świecie pokazu lilii.

Ogród Keukenhof jest otwarty od 22 marca do 13 maja.

mp

Źródło: Floraldaily

Related Posts

None found

Poprzedni artykułCoraz więcej gruszek trafia do Kazachstanu
Następny artykułCeny warzyw na rynkach hurtowych 22 marca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.