Holenderski ogród Keukenhof otwarty

Fot. Keukenhof
W czwartek 22 marca ogród Keukenhof otwiera swoje ekspozycje. Jest międzynarodową i niezależną wizytówką holenderskiego sektora upraw kwiatowych, ze szczególnym naciskiem na kwiaty cebulowe - jest ich w tym roku przeszło 7 milionów, głównie tulipanów - w 800 odmianach.

Położony pomiędzy Amsterdamem i Hagą, w miejscowością Lisse, Keukenhof jest największym ogrodem z kwitnącymi roślinami cebulowymi na świecie, które są tu wysadzane ręcznie. W ciągu 64 lat ogród odwiedziło 50 milionów turystów. Dzięki ponad 100 dostawcom, 500 plantatorom kwiatów i 40 ogrodnikom, 32-hektarowy ogród w tym roku po raz kolejny będzie wizytówką holenderskiego sektora kwiaciarskiego.

Tematem przewodnim wystawy Keukenhof 2018 jest „Romans w kwiatach”. Jak piszą organizatorzy, romans i kwiaty są ze sobą nierozerwalnie związane – więc wystawy kwiatowe będą dedykowane romansowi. Również w związku z tym ekspozycja róż jest większa niż kiedykolwiek.

Ogród Historyczny oraz wystawa w Pawilonie Juliany poświęcone są z kolei 400 latom uprawy tulipanów w Holandii. Nawiązują do początków uprawy tego kwiatu, opowiadają m.in. o cebulkach, które miały wartość złota, o historii czarnego tulipana i sławnych ludziach, od których odmiany wzięły swoje nazwy.

Nie wszystkie kwiaty w Keukenhof są na zewnątrz – również pawilony są wypełnione kwitnącymi roślinami cebulowymi, kwiatami ciętymi i roślinami doniczkowymi, ze zmieniającą się ekspozycją. M.in. w ostatnie 12 dni sezonu jeden z pawilonów będzie miejscem największego na świecie pokazu lilii.

Ogród Keukenhof jest otwarty od 22 marca do 13 maja.

mp

Źródło: Floraldaily

Poprzedni artykułCoraz więcej gruszek trafia do Kazachstanu
Następny artykułCeny warzyw na rynkach hurtowych 22 marca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.