Pierwsza dama w Keukenhof

Każdego roku główna wystawa w Keukenhof podporządkowana jest innemu tematowi przewodniemu związanemu z kolejnym krajem, zapewniając mu przy tym spory rozgłos. W 2012 r. zarządcy tego ogrodu-parku zwracają się ku Europie Wschodniej – od 22 marca do 20 maja uwaga skupiona będzie na Polsce, jako „Sercu Europy”.
Keukenhof w kolorowy sposób złoży ukłon Polsce, która jest nie tylko znaczącym importerem cebul kwiatowych, ale również rozwijającym się rynkiem turystyki przyjazdowej do Holandii. W 2011 r. blisko 9000 gości z Polski przekroczyło bramy Keukenhof.

Ten wyjątkowy dla naszego kraju sezon w holenderskim parku-ogrodzie oficjalnie otworzy nasza pierwsza dama – Anna Komorowska. Prawdopodobnie swoją obecnością zaszczyci także księżniczka Holandii Margriet. Nawiązując do tematu przewodniego „Polska – Sercem Europy”, Frans Timmermans, były Minister Spraw Zagranicznych, wygłosi prelekcję na temat wzajemnych relacji Polski i Holandii. Popołudniową rozrywkę zapewni występ polskiego kwartetu smyczkowego „Grupa MoCarta”, która wyjątkowo przerywa swoją europejską trasę koncertową, aby wystąpić podczas uroczystego otwarcia.

Największą atrakcją będzie zapewne mozaika ułożona z kwiatów cebulowych przedstawiająca portret Chopina. Łącząca dwa wejścia do parku trasa tematyczna „Serce Europy” nawiązuje do roli Polski w Europie Środkowej, jako ogniwa łączącego Wschód z Zachodem. Ekspozycja „Zadziwiająca Polska” w Pawilonie Juliana będzie ukazywała zaskakujące oblicza Polski. Obraz, światło, dźwięk i wystrój mają wywołać u zwiedzających niezapomniane wrażenia. Z kolei Pawilon Willem Alexander gości wystawę poświęconą nauce, a w szczególności Kopernikowi. 
 
Keukenhof otwiera swoje bramy dla zwiedzających już po raz sześćdziesiąty trzeci w czwartek 22. marca 2012 r. 
IS

Related Posts

None found

Poprzedni artykułEuropejski sezon truskawkowy
Następny artykułPrzed malinami trudny sezon

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.