Strona główna Tagi Nowa zelandia
Tag:

nowa zelandia

Nowozelandzkie inwestycje w czereśnie

Sadownicy i handlowcy Nowej Zelandii oceniają jako bardzo wysoki potencjał przedstawiany przez czereśnie z segmentu premium. Liczą zwłaszcza na rynek chiński i kilku innych państw azjatyckich. Z myślą o nich ogłoszono przetargi na kilka nowych obiektów.

Australijska odmiana borówki podkręci wyniki Nowej Zelandii

Dzięki pochodzącej z Australii odmianie borówki wysokiej ‘Eureka’ plantatorzy Nowej Zelandii zamierzają wzmocnić kondycje branży i zwiększyć eksport owoców. Wykupili prawa do odmiany i rozpoczynają zakładanie plantacji.

Nowozelandzki eksport jabłek

W 2015 roku Nowa Zelandia wyeksportowała 387,8 tys. ton jabłek, o 15% więcej wobec 2014 r. (336,8 tys. ton), o 9% więcej niż w latach 2011-2015, ale o 4% mniej wobec średniej wielkości eksportu z ostatnich 10 lat. 
 

Nowozelandzki rynek jabłka

Według najnowszych danych w sezonie 2014/2015 zbiory jabłek w Nowej Zelandii powinny wynieść około 540,5 tys. ton wobec 485,4 tys. ton w poprzednim sezonie i 531,3 tys. ton dwa sezony wcześniej. Przy tak dużych zbiorach jabłek poziom ich lokalnej konsumpcji nie jest zbyt wysoki – w bieżącym sezonie oszacowano go na 70,0 tys. ton wobec 65,0 tys. ton sezon wcześniej. 
 

Cebula bez tajemnic…

…to hasło spotkań zorganizowanych na Kujawach i w Wielkopolsce pod koniec stycznia przez firmę Hazera w ramach projektu Elite Onion Club. Oprócz prezentacji nowych odmian cebuli, środków ochrony roślin i nawozów, uczestnicy tych spotkań mieli okazję poznać technologię produkcji cebuli w Nowej Zelandii.

Optymizm w Nowej Zelandii

Sadownicy tego kraju z optymizmem patrzą na zbliżający się sezon zbiorów jabłek. Eksporterzy mają dla swoich klientów ciekawe propozycje.

Lepsze zbiory jabłek w Nowej Zelandii

Jak wynika z najnowszych danych USDA, w sezonie 2014/2015 zbiory jabłek w Nowej Zelandii wyniosą 540,5 tys. ton wobec 488,0 tys. ton w poprzednim sezonie (+11%). 
 

Eksport nowozelandzkich produktów wciąż rośnie

W minionym roku pomimo mniejszej niż się spodziewano wysyłki kiwi i awokado nowozelandzki eksport produktów rolno – spożywczych odnotował rekordową wartość 3,648 mld USD. Jak wynika z najnowszego raportu Fresh Facts 2013 opublikowanego przez Nowozelandzki Instytut ds.Żywności, tak dobry wynik finansowy udało się uzyskać z uwagi na wysoki eksport przede wszystkim jabłek, wina oraz cebuli i różnego rodzaju warzyw.

Holendrzy inwestują w Nowej Zelandii

Europejscy inwestorzy kupują ziemię rolniczą w Nowej Zelandii z myślą o produkcji materiału szkółkarskiego, kwiatów ciętych oraz roślin „cebulowych” na eksport do Stanów Zjednoczonych, Japonii, a także coraz częściej do krajów Unii Europejskiej (głównie poprzez Holandię).

Mocny wzrost eksportu nowozelandzkich owoców

Służby statystyczne Nowej Zelandii odnotowały rekordowy eksport owoców z tego kraju. W marcu br. eksporterzy wysłali o ponad 34% przesyłek więcej, niż przed rokiem.

Ostatnie artykuły

Nowy fungicyd w ochronie jabłoni i gruszy

Rynek fungicydów wzbogacił się o kolejny środek - Luna Care 71,6 WG. Powiększył on „rodzinę” Luna®. Bazuje na dwóch substancjach czynnych: fluopyramie i fosetylu glinu.

Marchwiowy weekend na Śląsku Cieszyńskim

W miniony weekend (14-15 września) odbyło się Sympozjum Marchwiowe, zorganizowane przez firmę Bejo Zaden, współorganizatorami wydarzenia były firmy Yara Poland i Basf.

Wzrost eksportu marokańskich pomidorów do UE

Od października 2018 r. do maja roku bieżącego Maroko wyeksportowało 426,07 tys. ton pomidorów. To o 10% więcej, niż w poprzednim sezonie.