Australijska odmiana borówki podkręci wyniki Nowej Zelandii

Borówka Eureka
Borówka Eureka
Dzięki pochodzącej z Australii odmianie borówki wysokiej ‘Eureka’ plantatorzy Nowej Zelandii zamierzają wzmocnić kondycje branży i zwiększyć eksport owoców. Wykupili prawa do odmiany i rozpoczynają zakładanie plantacji.
 Owoce odmiany ‘Eureka’ (Ridley 1403) przyciągają wzrok konsumenta swoimi wielkimi rozmiarami – ponad 80% jagód na krzewie ma ponad 18 mm średnicy. Próbna partia tych borówek wysłana w ubiegłym roku do Singapuru została sprzedana w detalu po 12,95 USD/ 200 g. Firma BerryCo z Nowej Zelandii, która wykupiła prawa do ‘Eureki’ liczy, że eksport jej owoców może dać nawet 8 mln USD rocznie. Do końca bieżącego sezonu zostanie posadzonych około 200 tys. krzewów tej odmiany na pierwszych 40 hektarach nowozelandzkich plantacji. Odmiana jest przeznaczona dla upraw pod osłonami – w tunelach. 
 
Właściciele odmian zamierzają tak sterować wielkościami nasadzeń i ilościami owocó1) w handlu, by te pozostawały tylko w segmencie premium.
 
za: berryco.co

Related Posts

None found

Poprzedni artykułWażne dla prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą
Następny artykułFenkuł łagodzi objawy menopauzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.