Ogrody działkowe po nowemu?

SLD chce do końca roku przygotować i złożyć w Sejmie obywatelski projekt ustawy o rodzinnych ogródkach działkowych. Według rzecznika SLD, posła Dariusza Jońskiego, wyrok Trybunału Konstytucyjnego (który zakwestionował dużą część przepisów ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych) powoduje, że bezpieczeństwo i spokój działkowców za 18 miesięcy może się zakończyć.
W jego ocenie prawdopodobnie może się zakończyć tak jak na Słowacji, gdzie nowa ustawa spowodowała, że deweloperzy wykupili wszystkie ogrody działkowe. Posłowie SLD i przewodniczący rad wojewódzkich spotykali się 14 lipca  w całej Polsce z działkowcami na ich ogrodach. – Dzisiaj rozpoczynamy ogólnopolską akcję konsultacji, przygotowaliśmy specjalną ankietę w której pytamy działkowców o ich potrzeby i czy są gotowi na to, abyśmy przygotowali taki projekt obywatelski. Oczywiście on będzie jeszcze projektem do dyskusji, będziemy czekali na sugestie, na poprawki, ale już w okresie wakacyjnym chcemy rozpocząć pracę, aby nie czekać do ostatniej chwili – mówił Joński.
Pod projektem obywatelskim trzeba zebrać 100 tys. podpisów, ale – zdaniem Jońskiego – nie będzie to większy problem, bo działkowcy w obronie ustawy zebrali ich ponad 600 tysięcy.
Za: money.pl
pg 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułNadal nie ma chętnych na akcje Bronisz
Następny artykułO roli wapnia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.