Strona główna Tagi Opryskiwacze samojezdne

opryskiwacze samojezdne

W kolejne 25-lecie

Z okazji jubileuszu 25-lecia firmy Bury Maszyny Rolnicze 9 września w Nieborowie odbyła się konferencja “Nowatorskie metody aplikacji ciekłych środków ochrony roślin” oraz uroczystości oficjalne. Poniżej co nieco o historii firmy oraz planach na przyszłość.

Złoty Medal Agrotechu Kielce 2016 dla Herkulesa

Opryskiwacz Herkules 4000/24/ALU został wyróżniony przez komisję konkursową Złotym Medalem targów Agrotech Kielce, które odbyły się w dniach 18-20 marca.

Maszyny dla sadowników na Europejskim Święcie Jabłka

W tym roku pierwszy dzień Europejskiego Święta Jabłka w Obrazowie (12–13 września) miał charakter rekreacyjny, natomiast drugi – obrzędowy. Święto zorganizowali samorząd gminy Obrazów i firma ProCam Polska, zaś starostami zostali Małgorzata Stasiak i Krzysztof Bieniek , sadownicy z gminy Obrazów. Patronat natomiast sprawowali Minister Rolnictwa, Wojewoda Świętokrzyski i Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Obchodom święta plonów towarzyszyła bogata wystawa rękodzieła i potraw regionalnych. Z kolei na wystawie prezentowano ciągniki, maszyny i urządzenia przydatne w produkcji sadowniczej.

Badania sprzętu do stosowania środków ochrony roślin

PIORiN przypomina o obowiązku przeprowadzania badań potwierdzających sprawność techniczną sprzętu używanego do stosowania środków ochrony roślin.

Opryskiwacze o oszczędnym wydatku cieczy roboczej

Zastosowane rozwiązania w opryskiwaczach polowych Danfoil – głównie opatentowany atomizer Eurofoil® – pozwala na skuteczną ochronę roślin przy zużyciu wody na poziomie 30–50 l/ha.

Dzień otwarty w Wilanowie: techniczne pokazy, nowości

Sad w Wilanowie będący „poligonem doświadczalnym” warszawskiej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego jest co roku otwarty dla zwiedzających w pierwszą niedzielę września. Tak było i w tym roku. Ze słonecznej pogody skorzystali wszyscy: zwiedzający, wystawcy i dziennikarze.

Opryskiwanie bez człowieka

Holenderski opryskiwacz sadowniczy KWH 3R2 jest maszyną godną uwagi z wielu względów. Wielorzędowy, precycyjny i oszczędny. Podczas pracy może się obyć bez człowieka. Nie da się też przeoczyć jego ceny - w zależności od wyposażenia maszyna kosztuje 40-55 tys. euro.

Samojezdny opryskiwacz Uragano

Firma Maschio Gaspardo powiększyła swoją ofertę o opryskiwacze samojezdne Uragano (Uragano 2000, Uragano 3000 oraz Uragano 4000). Maszyny są dostępne w dwóch wersjach – SL oraz LX. Druga oferuje hydrauliczny dyferencjał, elektryczny system wagowy w czasie rzeczywistym - nawet, gdy maszyna jest pochylona, oraz szeroką gamę akcesoriów opcjonalnych.