Złoty Medal Agrotechu Kielce 2016 dla Herkulesa

Opryskiwacz Herkules 4000/24/ALU został wyróżniony przez komisję konkursową Złotym Medalem targów Agrotech Kielce, które odbyły się w dniach 18-20 marca.

Prezentowany na targach opryskiwacz zyskał uznanie komisji za „korzystny stosunek ceny do jakości i funkcjonalności”. – Cieszy nas fakt, że właśnie ten atut Herkulesa został zauważony przez członków komisji – tworząc drugą generację Herkulesa zależało nam na stworzeniu maszyny o wysokiej jakości oraz funkcjonalności na poziomie maszyn oferowanych przez zachodnie koncerny za znacznie wyższą cenę – poinformował producent w komunikacie.

Zgłoszony do konkursu model to Herkules 4000/24/ALU. Jest to opryskiwacz o pojemności 4000 litrów, wyposażony w aluminiową belkę polową niezależnie sterowaną o szerokości 24 metrów. Belka ma możliwość składania oddzielnie lewej i prawej strony, z możliwością złożenia ¼ belki, co pozwala w wygodny sposób omijać słupy i inne przeszkody obecne na opryskiwanym polu.

Jak informuje producent, opryskiwacze Herkules gwarantują operatorowi wysoki komfort i bezpieczeństwo pracy. W trakcie wykonywania zabiegów operator jest odizolowany od niekorzystnych czynników dzięki szczelnej i klimatyzowanej kabinie wyposażonej w filtr węglowy. Kabina jest przestronna i niemal całkowicie przeszklona, co daje operatorowi duże pole widzenia.

Dzięki hydraulicznie opuszczanej drabince operator wsiadając nie dotyka elementów, które mogły mieć kontakt z chemią przeniesioną z opryskanych maszyn. Tę samą zaletę ma hydraulicznie opuszczany rozwadniacz boczny, który w pozycji transportowej podniesiony jest ponad zasięg roślin, dodatkowo osłonięty jest specjalną osłoną przed chemikaliami, które mogłyby spłynąć z belki polowej po jej złożeniu. Podobna osłona ochrania pompę i zestaw zaworów i filtrów, więc narażenie operatora na kontakt z cieczą roboczą jest minimalne.

Na życzenie klienta mogą być montowane kamery ułatwiające obserwację pola za maszyną oraz myjka zewnętrzna pozwalająca na wstępne umycie opryskiwacza na polu.
 
Zastosowane w opryskiwaczu najnowocześniejsze rozwiązania pozwalają istotnie zmniejszyć negatywny wpływ maszyny na środowisko. Są to m. in.:

  • komputerowe sterowanie dawką (w tym sterowanie w oparciu o sygnał GPS) pozwalające utrzymać stałą zadaną dawkę cieczy roboczej na hektar, a w przypadku wspomagania zabiegów sygnałem GPS zredukowanie do minimum pojawiania się tzw. nałożeń i omijaków, przez co redukuje się ilość stosowanej cieczy
  • rozwadniacz boczny umożliwiający bezpieczne zadanie środka chemicznego przy mniejszym ryzyku rozlania środka; ponadto rozwadniacz wyposażony jest w płuczkę opakowań, dzięki czemu do utylizacji trafiają opakowania wolne od środka chemicznego
  • nowoczesne rozpylacze, w tym rozpylacze eżektorowe redukujące znoszenie cieczy roboczej
  • głowice wielopozycyjne z zaworami przeciwkroplowymi.

Źródło: materiały firmowe

Related Posts

None found

Poprzedni artykułOd 31 marca nabór wniosków dla młodych rolników
Następny artykułHistoria wina przedmiotem obowiązkowym we włoskich szkołach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.