Strona główna Tagi Polish berry cooperative

polish berry cooperative

Warszawa – Berlin 577km (Fruit Logistica 2019)

Minęło kilka dni od zakończenia berlińskich targów Fruit Logistica i można pokusić się o krótkie podsumowanie. To największa impreza dla branży owocowo-warzywnej na świecie – ponad 3000 wystawców i prawie 80 000 zwiedzających.

Smak koloru niebieskiego na targach w Berlinie

Jak co roku na kilka dni Berlin stał się światową stolicą smaku, koloru i zdrowia, a to za sprawą odbywającej się tam w dniach 6 – 8 lutego Fruit Logistica 2019. Ponad 3200 wystawców i kilkadziesiąt tysięcy odwiedzających spotkało się by rozmawiać o owocach i warzywach, smakować je i nimi handlować.

Polscy plantatorzy borówki wspólnie z europejskimi partnerami eksportują do Azji

Na targach Asia Fruit Logistica w Hongkongu, odbywających się od 5 do 7 września, została zainaugurowana współpraca plantatorów borówki z Polski, Portugalii i Hiszpanii. European Berry Growers wspólnie oferują dostawy owoców na rynki azjatyckie przez cały rok.

Polish Berry Cooperative i borówkowe piwo na Global Berry Congress

Global Berry Congress odbywa się dniach 19-21 marca w Rotterdamie. To najważniejsze coroczne wydarzenie branży jagodowej. Spotykają się tu wszyscy członkowie globalnego łańcucha dostaw – plantatorzy, dostawcy, importerzy, dystrybutorzy i detaliści, 400 kluczowych osób z 36 krajów.

Na targach Fruit Logistica będą promować borówkowe piwo

Plantatorzy z Polish Berry Cooperative połączyli siły z Browarem Stu Mostów by promować smak polskich borówek. Wspólne piwo to Salamander Blueberry Berliner Weisse - kwaśne, niezwykle lekkie i orzeźwiające piwo z dodatkiem polskich borówek. Zadebiutuje 7 lutego podczas berlińskich Targów Fruit Logistica.

O polskich borówkach w Berlinie

Na berlińskich targach już po raz drugi polskie standardy produkcji promowała Polish Berry Cooperative, którą tworzą 3 grupy producentów – Podkarpacka Grupa Producentów Borówki ELLIOT, Polskie Jagody z Lubelszczyzny i wielkopolska BerryGroup. Pokazywali borówkę jako owoc, który jest naszą wizytówką, podobnie jak Włosi swoje kiwi czy Kostarykańczycy ananasy.

Polish Berry Cooperative – polskie borówki podbijają świat

W piątek 5 lutego kończą się największe na świecie targi owocowo-warzywne, Fruit Logistica 2016. Sukces polskich borówkarzy jest bardzo widoczny i powszechnie doceniany. Co ważne jest to sukces postrzegany jako nieprzypadkowy, który Polacy zawdzięczają jakości i współdziałaniu.