Tantniś krzyżowiaczek zagraża uprawom w Wielkiej Brytanii

Nazwany został „super szkodnikiem”, który zagraża uprawom warzyw kapustnych w Wielkiej Brytanii. Jest w stanie przetrwać zimę i niszczyć uprawy w jeszcze większym stopniu.
Jak podają brytyjskie media tantniś krzyżowiaczek jest odporny na część środków ochrony roślin, a ponadto, jak dowiodły ostatnie badania, przeżywa tamtejsze zimy. W efekcie jego szkodliwość dla uprawa warzyw kapustnych na Wyspach Brytyjskich jest jeszcze większa.
 
Jego żerowanie może powodować nawet 100 proc. strat w uprawach brokułów, kapusty, brukselki i brukwi. Jest o co się martwić, gdyż uprawa warzyw kapustnych w Zjednoczonym Królestwie ma rocznie wartość 200 mln funtów.
 
Szkodniki odporne na pyretroidy zazwyczaj prezentowały dużą wrażliwość na niskie temperatury. Jednak eksperci z Rothamsted Research i AHDB dowiedli, że w przypadku tantnisia jest inaczej. Konieczne jest zatem odmienne podeście do strategii ochrony upraw kapustnych w tym kraju – podkreślają naukowcy.
 
Źródło: aboutmyarea

RS

Related Posts

None found

Poprzedni artykułRosja: zbiory warzyw szklarniowych
Następny artykułUdało im się wejść na nowe rynki: Brazylii i Wietnamu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.