Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
20.07.2017

Melinda. Duży spadek produkcji jabłek

W tym roku konsorcjum Melinda będzie mieć produkcję jabłek na poziome niższym niż zwykle. Przewidywana jest ona na zaledwie 35 proc., co jest efektem wiosennych przymrozków. Najbardziej w tym roku ucierpiały odmiany Golden Delicious i Szara Reneta.
W mniejszym stopniu zredukowane są w tym roku plony odmian Stark, Fuji i Gala - informuje Federico Barbi, dyrektor handlowy Melinda.
 
Konsorcjum stara się jak najbardziej wydłużyć sezon sprzedaży jabłek z ubiegłego roku. 
Zatem zamiast kończyć sprzedaż owoców z 2016 r. pod koniec września 2017, planowane jest wydłużenie okresu handlu do drugiej dekady listopada. Na razie udało się skutecznie spowolnić sprzedaż jabłek przez podniesienie ich cen.
 
Źródło: Freshplaza.it

RS

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności