Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
12.09.2017

Giełda jabłek w 37 tygodniu

Większość naszych rynków hurtowych oferowała w bieżącym, 37 tygodniu, jabłka nieco drożej niż tydzień temu.
Na rynku w Broniszach w poprzednim tygodniu kosztowały one 2,5-2,7 zł/kg i tylko ‘Rubinstar’ przebijał cenę 3,0 zł/kg. W bieżącym już wszystkie 10 notowanych odmian są wyceniane na 3,0 zł/kg lub powyżej. Liderem jest obecnie ‘Piros’ (3,3 zł/kg).
W Poznaniu notowane są 12 września ceny czterech polskich odmian jabłek – trzy z nich osiągają 3,0 zł/kg, tutaj również wybija się ‘Piros’ z ceną 3,2 zł/kg.

Na lubelskiej Elizówce 8 września było wycenianych 8 odmian – połowa miała ceny niższe od poprzednich, połowa – zdrożała. Ceny oscylują wokół 2 zł/kg, najdroższy jest ‘Rubin’ (3,0 zł/kg).

Z dziesięciu odmian obecnych na rynku Zjazdowa w Łodzi ceny dziewięć mieści się w przedziale 2,0-2,7 zł/kg. Znowu ‘Piros’ jest na pierwszym miejscu z cna 3 zł/kg.

W Białymstoku jabłka były 8 września notowane po 2,5-3,0 zł/kg. We Wrocławiu – od 1,6 do 2,7 zł/kg, w Rzeszowie – po 2,5 zł/kg, w Kaliszu (10 odm.) w granicach 2,4-2,7 zł/kg, w Bydgoszczy od 2,25 zł/kg do 3,0 zł/kg, w Krakowie (15 odm.) od 2,2 zł/kg do 3,5 zł/kg.

opr.wł.

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności