Ekologiczne zwalczanie chwastów. Co zamiast Roundupu?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Chwasty w ogrodzie
Dlaczego stosuje się Roundup? Roundup to nazwa handlowa nieselektywnego herbicydu zawierającego jako substancję czynną glifosat. Zwalcza niemal wszystkie rośliny, dlatego może być stosowany przed założeniem plantacji roślin, wschodem uprawianej rośliny lub tuż przed zbiorem.

Stosowany jest też na nieużytkach i w sadach. Stosowany jest w celu zwalczenia uciążliwych chwastów. Jeśli ktoś zdecyduje się na użycie Roundup’u w ogrodzie, sadzie, winnicy czy w swoim otoczeniu ważnym jest, by pamiętać o co najmniej dwutygodniowej karencji. A najlepiej trzymać się od tych miejsc z daleka przez kolejne 4 tygodnie. I w tym czasie niczego w tych miejscach nie sadzić i nie siać.

Przede wszystkim ten preparat jest skuteczny. Może nie działa błyskawicznie, gdyż na unicestwienie chwastów potrzebuje trochę czasu. Ale po jego zastosowaniu przez długi czas na opryskanym areale nic nie rośnie. Działa przede wszystkim na chwasty jedno i dwuliścienne i można go stosować na bardzo dużych powierzchniach. Dobre efekty odchwaszczenia spowodowane są tym, że glifosat wnika poprzez zielone części roślin w ich głąb i wraz z wodą dociera do każdej komórki rośliny od liści aż po korzeń, bulwę czy cebulę. Zagłada rośliny jest zatem całkowita.

Roundup dopuszczony został również do oczyszczania zbiorników wolnych z roślin pod warunkiem, że nie są to zbiorniki wody pitnej.

Stosowany jest również masowo do oczyszczania z roślinności torowisk, co każdy jeżdżąc pociągiem widzi. Trudno tam dostrzec cokolwiek w kolorze zielonym.

Glifosatu nie można stosować na terenach publicznie dostępnych, czyli w parkach i ogrodach publicznych, na terenach sportowych, rekreacyjnych, szkół, przedszkoli, żłobków oraz placówek opieki zdrowotnej.

Effect 24h jako eko alternatywa dla Roundupu

Zapewnie wiele osób będzie zdziwionych, że na rynku jest dostępny od niedawna inny herbicyd totalny (nieselektywny). I od początku do końca jest pochodzenia naturalnego, gdyż powstał z wyciągów roślinnych. Jest to kwas pelargonowy (inaczej nanonowy).

Effect 24h, bo o nim mowa, jest w 100% naturalnym środkiem chwastobójczym z grupy kwasów karboksylowych. Jest to wyciąg niezwykle silnie skoncentrowany, co daje mu możliwość pozbywania się chwastów już w ciągu 48 godzin!

Effect 24h marki Target jest środkiem nieselektywnym, pamiętać zatem należy, że jego użycie zlikwiduje nie tylko chwasty, ale również rośliny uprawne i trawę. Dlatego też idealnie nadaje się do tego, by wspomóc ogrodnika wiosną przed przystąpieniem do zasiewów i sadzenia warzyw czy kwiatów.

 

Sprawdza się również przy usuwaniu mchów czy chwastów z podjazdów, chodników czy kostki brukowej. Jeśli mech porasta dachówkę czy też budynek wystarczy jeden oprysk, by dzięki Effect 24h pozbyć się natręta na długi czas.

Effect 24h nie przenika poprzez zdrewniałe części roślin, co czyni zeń niezrównanego sprzymierzeńca w walce z chwastami w sadach, winnicach czy szkółkach drzew i krzewów. Usunie spod drzew i krzewów zbędną trawę i chwasty nie niszcząc ich przy okazji.
Środek ten działa poprzez wnikanie w głąb części zielonych roślin, uszkadza błony komórkowe powodując zaburzenia w gospodarce wodnej rośliny. To z kolei powoduje, że roślina odwadnia się i zamiera. Pierwsze efekty działania po opryskach widać już pod 24 godzinach. Warunkiem jest oprysk w ciepły, suchy dzień rankiem.

I na koniec najważniejsza informacja. Effect 24h, jak większość środków ochrony roślin ma swój okres karencji. Ale w jego przypadku są to tylko 24 godziny. Oznacza to, że po opryskach dokonanych w sadzie czy winnicy można już następnego dnia bez obaw zrywać i spożywać owoce. Oznacza to również, że opryskany przeciwko chwastom czy trawie plac zabaw dla dzieci będzie dostępny już po 24 godzinach. Dostępny i bezpieczny dla dzieci.

Effect 24h jest w 100% naturalny, do tego szybki i skuteczny w działaniu. Dlatego raz użyty stanie się bez wątpienia nieodzownym towarzyszem każdego ogrodnika, sadownika czy też gospodarza w walce z chwastami, mchem i trawą.

Artykuł sponsorowany Target

Related Posts

None found

Poprzedni artykułOgórki gruntowe – jakie perspektywy na sezon 2020? Rozmowy o warzywnictwie odc.3
Następny artykułPracownicy IOR – PIB aktywnie walczą z koronawirusem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.