Odpływ pracowników z Ukrainy

Według Ambasady Ukrainy w Polsce w ciągu 10 dni ponad 100 tysięcy Ukraińców wróciło z Polski na Ukrainę. Tylko w piątek 27 marca granicę polsko-ukraińską przekroczyło 22,5 tys. migrantów ukraińskich.

To około 12 proc. Ukraińców pracujących w Polsce – mówi Tomasz Bogdevic, dyrektor generalny Gremi Personal, międzynarodowej agencji zatrudnienia.  Faktycznie były dwie fale wyjazdów. Pierwsza fala została odnotowana do około 17 marca, druga – w przeddzień zamknięcia granic państwowych Ukrainy 27 marca. Wielu Ukraińców w Polsce zostało źle poinformowanych, zdecydowali się na wyjazd, ponieważ myśleli, że granica ukraińsko-polska została całkowicie zamknięta. Chociaż i teraz można ją przekroczyć samochodem – poinformował T.Bogdevic.

Ukraińców, którzy wyjechali można podzielić na dwie grupy. W pierwszej z nich są ci, którym kończyła się wiza pracownicza lub którzy pracowali na podstawie ruchu bezwizowego, posiadając zezwolenia na pracę. Druga grupa, to osoby pozostawione bez pracy, a pozbawione skrupułów agencje zatrudnienia nie mogły znaleźć dla nich alternatywy.

Źródło: dlahandlu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię