Startowy zestaw balkonowy

    Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza do udziału w warsztatach, których uczestnicy postawią pierwsze kroki w dziedzinie ogrodnictwa. Czego potrzebuje do życia roślina? Czego my oczekujemy od roślin w naszym otoczeniu? Co posadzić na balkonie słonecznym, a co na zacienionym? Jakie rośliny dadzą nam najwięcej kwiatów, a które będą pięknie pachniały? Czy własne zioła smakują inaczej niż te ze sklepu? Czy warzywa dają się uprawiać na balkonie?

    Warsztaty w Muzeum Etnograficznym w Krakowie

    Pomożemy zdobyć najważniejsze informacje i umiejętności potrzebne przy zakładaniu własnej uprawy roślin. Będziemy siać i sadzić podrośnięte siewki (rośliny ozdobne, zioła, warzywa). Każdy z uczestników będzie mógł zabrać do domu obsadzoną własnoręcznie skrzynkę lub donicę.
     
    Prowadzenie: dr Piotr Klepacki – pracownik Ogrodu Botanicznego UJ, autor warsztatów i prelekcji popularnonaukowych, założyciel Psa Ogrodnika – inicjatywy edukacji ogrodniczej. Szczególnie interesuje się roślinami użytkowymi.
     
    Warsztaty odbywają się w ramach wakacyjnej serii spotkań dla dorosłych „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o…”, odbywających się w MEK. Podczas zajęć stawiamy pierwsze kroki w dziedzinie szycia, ogrodnictwa, tańca, gotowania i recyclingu. To miejsce na pierwszą próbę sił z materią tkaniny, ziemi, własnym ciałem i… otaczającymi nas śmieciami. To również możliwość zadania wielu pytań specjalistom w różnych dziedzinach. Przez cały lipiec, zawsze we wtorkowe popołudnia, zapraszamy do wspólnego zgłębiania tajników codzienności. 
    Szczegółowy program na: http://etnomuzeum.eu/viewItem,dla_doroslych.html
     
     
    Koszt: 20 PLN (osoba)
    Kiedy: wtorek, 2 lipca 2013 r.
    Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, plac Wolnica 1
    Godziny: 18.00–20.00
    Rezerwacje: edukacja@etnomuzeum.eu │telefon: 12 430 60 23
     

    Poprzedni artykuł8. Organic Marketing Forum
    Następny artykułKwitnące na kolorowo lato