Chryzantemy – cmentarne kwiaty?

fot. arch. Hasła Ogrodniczego
Ależ nie! Chryzantemy mają długą historię i są znane w wielu krajach jako kwiaty wysoko cenione za swoje niezwykłe właściwości.

Oczywiście w pierwszej kolejności są podziwiane za wyjątkowe piękno, ale są też odmiany jadalne – pieczone i smażone są doskonałe, parzy się z nich herbatę, przyrządza wino i nalewki.

W Chinach – skąd prawdopodobnie pochodzą – mają moc odpędzania zła, są symbolem czystości i ascezy, w Australii wręcza się je matkom w dniu ich święta, a w Japonii są symbolem dynastii cesarskiej jako symbol szczęścia i nieśmiertelności.

Jest wiele legend o ich pochodzeniu, a każda z nich odsłania niezwykłość tych kwiatów. Nie wiemy kiedy zostały wyhodowane, prawdopodobnie kilkanaście wieków p.n.e. w Chinach, do Europy zawitały 300 lat temu i podbiły nasze serca jako Kwiaty krótkiego dnia jesiennego.

Zapraszamy do naszej fotogalerii https://www.ogrodinfo.pl/galeria/chryzantemy/

Related Posts

None found

Poprzedni artykułFit ziemniaki dla aktywnych
Następny artykułPolskie jabłka pojadą do Kolumbii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.