Nowości GrootGroenPlus 2019

Po raz pierwszy w historii 29. edycja targów szkółkarskich GrootGroenPlus, organizowana 2-4 października w Zundert w Holandii, będzie mieć swoje hasło “Great in Green!”, które można przetłumaczyć jako “Siła w Zieleni!”. Ten slogan dobrze wpisuje się w charakter imprezy w Zundert, podczas której to właśnie rośliny, a nie aranżacje stoisk od zawsze grają pierwsze skrzypce.

Podobnie jak w latach ubiegłych, goście targów będą mogli obejrzeć wystawę pod nazwą The Road Show – tym razem, z okazji 29. edycji, 29 odmian roślin, które były wcześniej nowościami targów GrootGroenPlus i odniosły sukces rynkowy. Pokazane będą także kolejne kandydatki do nagród, które oceni KVBC – Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze z Boskoop.

“Ogród zmysłów” dla osób niedowidzących to kolejna nowość w Zundert w 2019 r. Zamierzeniem jest pokazanie, jak można stworzyć taką aranżację z ogólnie dostępnych produktów szkółkarskich z użyciem nagrań ptasich odgłosów oraz specjalnych okularów, które pomogą w odczuciu wrażeń osobom z wadami wzroku.

 

tekst i fot. Wojciech Górka

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPełnia skupu warzyw dla przetwórstwa – jakie ceny?
Następny artykułCeny żywności w Polsce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.