Agritechnica 2013

Po dwóch Dniach Ekskluzywnych (dla specjalistów z branz związanych z rolnictwem) Hanower zaprasza od dzisiaj wszystkich na targi techniki rolniczej Agritechnica, które potrwają do 16 listopada. Obecna edycja targów wyróżnią się fajerwerkiem nowości. Do organizatora wystawy  - DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze) - wpłynęły 393 zgłoszenia nowości. Spośród nich powołana przez DLG neutralna komisja ekspertów wyróżniła łącznie cztery nowości złotymi i 33 srebrnymi medalami.
 
Zdecydowana większość zgłoszonych i nagrodzonych produktów jest przeznaczona dla wielkoobszarowych gospodarstw rolnych. Ogrodników mogą zainteresować dwa, nagrodzone srebrnymi medalami urządzenia. Pierwsze to system do precyzyjnego nawadniania kroplowego – Smart Irrigation System (John Deere GmbH & Co. KG, Mannheim, Niemcy).
 
Na podstawie przeprowadzanych w czasie rzeczywistym pomiarów zawartości wody w glebie i bezprzewodowego przekazywania wyników do centralnego komputera w biurze umożliwia rolnikowi (z wykorzystaniem komputerowego systemu eksperckiego) odpowiednie dla danego regionu i dla konkretnej uprawy planowanie i sterowanie irygacją. Oferowane całościowe rozwiązanie składa się z przewodów do nawadniania kropelkowego i ich dokładnego ułożenia przy pomocy systemu RTK, specjalnego czujnika wilgotności ziemi dokonującego pomiaru zawartości wody w kilku warstwach gleby, bezprzewodowego przekazu danych (obok zawartości wody oraz temperatury i wilgotności powietrza, również i ilość opadów, nasłonecznienie itd.), z różnych gatunków przewodów (opcjonalnie) do precyzyjnego nawadniania kropelkowego oraz stacji głównej z dopasowanymi do siebie komponentami (pompy, filtry, wentyle, doprowadzenie nawozu itd.). Ułożenie przy pomocy systemu RTK i odpowiednie udokumentowanie położenia linii kroplujących umożliwia ponadto bezproblemowe stosowanie sprzętu do orki i siewu pomiędzy umiejscowionymi w glebie przewodami, bez ryzyka ich uszkodzenia.    
 
Ręczny przyrząd do analizy zawartości NPK Optifert Nutrient Sensor – przedstawiła firma Pessl Instruments GmbH (Weiz, Austria).
Umożliwia on szybkie oznaczanie zawartości N, P i K bezpośrednio na polu („lab on chip“). Należy w tym celu sporządzić wodny roztwór z próbek gleby albo też z ekstraktów roślinnych i poddać go prowadzonej przy pomocy specjalnych czujników przyrządu analizie. Dzięki nieznacznym kosztom i natychmiastowej dostępności wyników można znacznie zwiększyć ilość przeprowadzanych analiz. 

Ręczny przyrząd do analiz gleby i liści
 

Za: agritechnica.com
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPolska żyność oczekuje wsparcia
Następny artykułMniej przypadków wścieklizny na Podkarpaciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.