Biostymulacja z efektem nawożenia

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej 24 lutego przez Green Eco Poland Sp. z o.o. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zaprezentowano nowy flagowy produkt – stymulator wzrostu i plonowania owoców oraz warzyw koncernu Green Has Italia. 
– Oferujemy nawozy płynne i krystaliczne, organiczne, mikroelementowe, użyźniacze gleby oraz biostymulatory. Naszym celem są badania i produkcja specjalistycznych, innowacyjnych produktów odżywiających rośliny, przyjaznych dla środowiska, które mają wpływ na uzyskanie wysokiego, odpowiedniej jakości plonu. W tym celu prowadzimy badania z wykorzystaniem nowoczesnych technik i rozwiązań. Sadownictwo przyszłości to cel, za którym chcemy podążać. Chcemy sprostać wyzwaniom związanym ze zmianami zachodzącymi na świecie. Wrasta zapotrzebowanie na zdrową żywność, ale jednocześnie sposób jej produkcji nie powinien negatywnie wpływać na środowisko – mówił dr Giorgio Piumetti, dyrektor generalny Green Has Italia.
 
Wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Green Has Italia w Polsce jest firma Green Eco Poland, która powstała w 2014 r. Oferuje produkty dedykowane dla ogrodnictwa i rolnictwa zawierające makro- i mikroelementy oraz wpływające korzystnie na żyzność i urodzajność gleby, a także produkty stymulujące wzrost i rozwój roślin. Jednym z rozwiązań, które wpływają korzystnie na produktywność roślin, jest Expando – informował Stanisław Żuchowski, dyrektor handlowy Green Eco Poland. Przesłanki do badań nad tym produktem wynikały z wprowadzenia do uprawy nowych odmian i takiego ich nawożenia, aby można było osiągnąć zamierzony efekt produkcyjny, a zarazem sprostać coraz wyższym oczekiwaniom konsumentów. Jednocześnie produkty te miałyby ograniczyć użycie nawozów i środków ochrony roślin, a przez wykorzystywanie naturalnych metod zwiększających plonowanie byłyby alternatywą dla GMO.

Expando powstał na bazie biokomponentów pochodzenia roślinnego połączonych ze składnikiem mineralnym. Dzięki unikalnej kompozycji substancji bioaktywnych, takich jak aminokwasy, witaminy i związki hormonopodobne, działa kompleksowo i wielokierunkowo na zawiązywanie i wzrost owoców. Specjalnie opracowana formulacja produktu zapewnia łatwe wnikanie do rośliny, wysoką przyswajalność oraz dotarcie do właściwych, odpowiedzialnych za plonowanie, jej części. 


 

Od lewej: dr Giorgio Piumetti – dyrektor generalny Green Has Italia, Danilo Vaschetto – manager na Europę Wschodnią Green Has Italia, Valeria Contartese – dyrektor Działu Badań i Rozwoju Green Has Italia, Hubert Kugiel – prezes zarządu Green Eco Poland, prof. dr hab. Dariusz Wrona, Marcin Miksa – dyrektor handlowy Green Eco Poland, Stanisław Żuchowski – dyrektor handlowy Green Eco Poland
Tekst i zdjęcia Monika Strużyk 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.