EKO-kartonowe opakowania z siana. Kandydat do nagrody FLIA 2018

Fabryka papieru Papierfabrik Scheufelen z Niemiec, wyprodukowała papier (karton), który jest materiałem wyjściowym do tworzenia przyjaznych środowisku opakowań dla owoców i warzyw. Produkt o nazwie Scheufelen Grass Paper – Greenliner kandyduje do nagrody FLIA 2018.
 
Papier wykonany jest w 50 proc. z siana (trawa suszona na słońcu) pozyskiwanego w okolicy fabryki położonej w miejscowości Lenningen. Dzięki temu, jak podkreślają producenci opakowań, zminimalizowany jest negatywny wpływ na środowisko naturalne (mniejsze zużycie energii i wody przy produkcji). Ponadto nowy papier pozwala uzyskać dodatkowe korzyści w zakresie marketingu produktów zapakowanych w niego np. przy sprzedaży warzyw i owoców BIO.
 
Wg producenta bez problemu można na nim drukować i formować z niego różne opakowania, stąd jego dobre zastosowanie m.in. przez branżę świeżych owoców i warzyw. Niemiecka fabryka ma w swoim portfolio różne rodzaje papieru na bazie siana. Greenliner to linia papieru przeznaczona do tworzenia tacek kartonowych. Dostępny jest w gramaturze 80, 90, 105, 130, 200 gsm.
 
Papier posiada certyfikat ISEGA i FSC-Mix. Podlega recyklingowi. 

RS

Related Posts

None found

Poprzedni artykułCoraz lepsze postrzeganie polskich produktów za granicą
Następny artykułChoinki przez Internet

2 KOMENTARZE

  1. Kwestia czasu – jak wystąpi nadprodukcja, taki wymóg wejdzie do certyfikatu Global GAP. NA razie – dzielenie źdźbła na czworo :).

  2. w uni europejskiej jest zakaz rozłączania rodzin,czy moge dostać gwarancje że pojedyncze źdźbła z jednej kępki zostały przerobione w jedno opakowanie ,a nie na przykład rozdzielono je na dwa lub kilka?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.