Choinki przez Internet

Na świecie rośnie popyt na żywe drzewka świąteczne, a spada na sztuczne. Nie wszyscy, zwłaszcza młode pokolenie, mają jednak czas lub chęć na samodzielne kupowanie drzewka. Dla tych, którzy woleliby to zrobić przez Internet holenderska firma Veldhuizen & Bisselink Kerstbomen proponuje estetyczne opakowanie dla choinek, które zabezpiecza je podczas transportu, a równocześnie po odcięciu górnej części stanowi estetyczną osłonkę dla pojemnika z bryłą korzeniową.

Aby wydłużyć życie ciętych drzewek i zabezpieczyć je przed przedwczesnym zrzucaniem igieł w ciepłym pomieszczeniu, ta sama firma, we współpracy z przedsiębiorstwem Chrysal opracowała płynny nawóz, którego pierwszą porcję należy dolać do pojemnika z wodą w dniu wstawienia do niego drzewka, a kolejną – uzupełnić po pięciu dniach.


Opakowanie do transportu i osłonka na pojemnik z żywą choinką


Nawóz do przedłużania życia ciętych choinek

Tekst i fot. W. Górka (na podstawie informacji własnych)

Informacja pochodzi z numeru 12/2017 miesięcznika „Rośliny Ozdobne”

Related Posts

None found

Poprzedni artykułEKO-kartonowe opakowania z siana. Kandydat do nagrody FLIA 2018
Następny artykułAgrosimex zaprasza na zimowe konferencje sadownicze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.