Konferencja Nawożeniowa w Warce po raz czwarty

Na 3. Konferencji Nawożeniowej w 2012 roku
Zakład Zaopatrzenia Ogrodniczego Warka i FruitAkademia zapraszają 6 lutego po raz czwarty do Warki na Międzynarodową Konferencję Nawożeniową. Organizatorzy przygotowali bogaty program wykładów na temat nowoczesnego nawożenia sadów i aktualnej sytuacji w produkcji sadowniczej.

Konferencja w Warce jest „młodą” imprezą na rynku, zdążyła sobie jednak zdobyć ważne i nie do przecenienia miejsce w kalendarzu sadowników zainteresowanych nowoczesną produkcją. Cieszy się dużym zainteresowaniem m.in. ze względu na spektrum zagadnień – poza produktami tradycyjnie stosowanymi do nawożenia sadów prezentuje się w Warce również innowacje.

Wzorem lat poprzednich i w tym roku organizatorzy zgromadzili międzynarodowe grono wykładowców. I tak – o stosowaniu giberelinów w  włoskich sadach mówić będzie dr Giovanni Miglio Jego rodak, Mario Mastrangelo, zajmie się problemem, na co zwrócić uwagę przy wyborze produktów zawierających aminokwasy. Profesor Paweł Wójcik z IO w Skierniewicach omówi dostarczanie azotu, wapnia i boru w nawożeniu pozakorzeniowym. O fertygacji w holenderskich sadach mówić będzie Eric van der Hoeff. Dr Dariusz Wrona z SGGW przybliży problematykę stosowania biostymulatorów w uprawach sadowniczych, a dr Wiesław Ciecierski z Intermagu przedstawi  innowacyjne produkty nawozowe dla sadownictwa. Blok wykładów zakończy Piotr Szymczak, który na przykładzie projektu FruitAkademia mówił będzie o fachowym doradztwie dla sadowników.

Jak co roku Konferencji Nawożeniowej towarzyszyć będą targi sadownicze, na których zaprezentują się firmy oferujące produkty i usługi dla produkcji sadowniczej.

Uczestnicy targów będą mieli również możliwość spróbowania swoich sił w konkursie zręcznościowym, organizowanym przez ZZO Warka i Wydawnictwo Plantpress, w którym główną nagrodą jest Toyota Aygo.

Patronat medialny nad imprezą objęło wydawnictwo Plantpress.

Konferencja Nawożeniowa odbędzie się w Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Warszawskiej 45; początek sesji wykładowej godz. 10.00.

mp

Related Posts

None found

Poprzedni artykułStanowisko Europejskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin
Następny artykułXXII Spotkanie Sadownicze Sandomierz – tradycja i nowoczesność

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.