Strona główna Tagi Konferencja nawożeniowa
Tag:

konferencja nawożeniowa

8. Konferencja Nawożeniowa

Zgodnie ze swoim charakterem wydarzenia wędrownego tegoroczna Konferencja Nawożeniowa odbyła się w Falentach pod Warszawą. W ósmej edycji organizowanej przez ZZO Warka (należący już do przedsiębiorstwa Chemirol) i program Fruit Akademia zaprezentowano wykłady specjalistów z Wielkiej Brytanii, Włoch i Polski.

Zapraszamy do rejestracji na 8. Konferencję Nawożeniową

8 Międzynarodowa Konferencja Nawożeniowa odbędzie się w tym roku 16 marca w Falentach. Wstęp na nią będą mieć tylko zarejestrowani wcześniej uczestnicy.

7. Międzynarodowa Konferencja Nawożeniowa – znowu w Skierniewicach

7. Międzynarodowa Konferencja Nawożeniowa rozpoczęła się 5 lutego z akademickim kwadransem - o godz. 10.15 w Kinoteatrze Polonez w Skierniewicach. Organizatorzy konferencji: Instytut Ogrodnictwa i ZZO Warka zadbali o bogaty program wykładów, a uczestnicy mogli także indywidualnie zasięgnąć porad w zakresie nawożenia i ochrony sadów na stoiskach firm komercyjnych, w tym także głównego partnera – Przedsiębiorstwa Intermag.

7. Międzynarodowa Konferencja Nawożeniowa

W najbliższy piątek, 5 lutego w Skierniewicach odbędzie się kolejna, 7. Międzynarodowa Konferencja Nawożeniowa. Sesję referatową w większości wypełnią wystąpienia naukowców z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Kilka wykładów przygotowali specjaliści z uznanych firm nawozowych.

Po 6. Międzynarodowej Konferencji Nawożeniowej w Warce

Z „akademickim kwadransem” w czwartek 5 lutego prezes Zakładu Zaopatrzenia Ogrodniczego w Warce Anna Marczak powitała uczestników 6. Międzynarodowej Konferencji Nawożeniowej.

Co może zrobić producent, by poprawić żyzność gleby?

Na to pytanie starał się odpowiedzieć  Hans van der Staak (Ferm-O-Feed). Zdrowa gleba o wysokiej zawartości materii organicznej rozkłada substancje chemiczne i zatrzymuje pestycydy w swojej wierzchniej warstwie, stymuluje życie glebowe i stopniowo uwalnia składniki pokarmowe. 
 

W Warce o zmęczeniu gleby

Dr Krzysztof Rutkowski (UP Poznań) zajął się problemem zmęczenia gleby i jego wpływu na współcześnie zakładane i prowadzone uprawy sadownicze.

Holenderskie analizy polskich gleb. 6. Międzynarodowa Konferencja Nawożeniowa

Z „akademickim kwadransem” prezes ZZO Warka Anna Marczak powitała uczestników 6. Miedzynarodowej Konferencji Nawożeniowej. Pierwszym wykładowcą jest Eric van der Hoef (FruitConsult). Opisał wyniki badania próbek gleby zebranych w polskich sadach a przeanalizowanych w placówkach holenderskich.

Co się odwlecze…

… to i tak trzeba będzie kiedyś zrobić. Nawrót zimy tylko nieznacznie przysłonił sadownikom problem nadchodzącego sezonu, w którym nawożenie, albo lepiej – odżywianie drzew będzie jednym z głównych zadań. zagadnieniom tym poświęcona będzie Konferencja Nawożeniowa, którą już w najbliższy czwartek 5 lutego organizuje w Warce Zakład Zaopatrzenia Ogrodniczego.

Nie słabnie zainteresowanie warecką Konferencją Nawożeniową

Początek roku to okres, w którym sadownicy zapraszani są na wiele konferencji i szkoleń - mają więc w czym wybierać. Co roku bardzo wielu z nich nie zapomina o wareckiej Konferencji Nawożeniowej. Tegoroczna, piąta jej edycja, która odbyła sie we wtorek 14 stycznia zgromadziła rekordową ich liczbę, nie tylko z regionu warecko-grójeckiego.

Ostatnie artykuły

Komunikat Sadowniczy Bayer z dnia 24.05.2019

Mszyce w sadach jabłoniowych - Szymon Jabłoński Doradca Bayer w najnowszym Komunikacie Sadowniczym Bayer z dnia 24.05.2019.

Prognoza zbiorów owoców wg Związku Sadowników RP

Szacowanie tegorocznych zbiorów owoców jest co chwila weryfikowane. Jeszcze kilka dni temu wielu sądziło, że straty przymrozkowe będą niewielkie. Masowe osypywanie się zawiązków jest powszechne i dotyczy niemal wszystkich rejonów w naszym kraju i niemal wszystkich gatunków.

Bergenia jako pułapka na opuchlaki

Walka z opuchlakami w szkółce nie jest prosta i praktycznie niemożliwe jest całkowite wyeliminowanie tych szkodników. W jednej z francuskich szkółek roślin ozdobnych właściciele zrezygnowali z chemicznej ochrony roślin przed opuchlakami, a nawet z używania pożytecznych nicieni. W zamian postawili na wykorzystanie do zwabiania tych szkodników jednej ulubionych przez nie do składania jaj rośliny – bergenii sercowatej (Bergenia cordifolia).