Strona główna Tagi Konferencja nawożeniowa
Tag:

konferencja nawożeniowa

8. Konferencja Nawożeniowa

Zgodnie ze swoim charakterem wydarzenia wędrownego tegoroczna Konferencja Nawożeniowa odbyła się w Falentach pod Warszawą. W ósmej edycji organizowanej przez ZZO Warka (należący już do przedsiębiorstwa Chemirol) i program Fruit Akademia zaprezentowano wykłady specjalistów z Wielkiej Brytanii, Włoch i Polski.

Zapraszamy do rejestracji na 8. Konferencję Nawożeniową

8 Międzynarodowa Konferencja Nawożeniowa odbędzie się w tym roku 16 marca w Falentach. Wstęp na nią będą mieć tylko zarejestrowani wcześniej uczestnicy.

7. Międzynarodowa Konferencja Nawożeniowa – znowu w Skierniewicach

7. Międzynarodowa Konferencja Nawożeniowa rozpoczęła się 5 lutego z akademickim kwadransem - o godz. 10.15 w Kinoteatrze Polonez w Skierniewicach. Organizatorzy konferencji: Instytut Ogrodnictwa i ZZO Warka zadbali o bogaty program wykładów, a uczestnicy mogli także indywidualnie zasięgnąć porad w zakresie nawożenia i ochrony sadów na stoiskach firm komercyjnych, w tym także głównego partnera – Przedsiębiorstwa Intermag.

7. Międzynarodowa Konferencja Nawożeniowa

W najbliższy piątek, 5 lutego w Skierniewicach odbędzie się kolejna, 7. Międzynarodowa Konferencja Nawożeniowa. Sesję referatową w większości wypełnią wystąpienia naukowców z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Kilka wykładów przygotowali specjaliści z uznanych firm nawozowych.

Po 6. Międzynarodowej Konferencji Nawożeniowej w Warce

Z „akademickim kwadransem” w czwartek 5 lutego prezes Zakładu Zaopatrzenia Ogrodniczego w Warce Anna Marczak powitała uczestników 6. Międzynarodowej Konferencji Nawożeniowej.

Co może zrobić producent, by poprawić żyzność gleby?

Na to pytanie starał się odpowiedzieć  Hans van der Staak (Ferm-O-Feed). Zdrowa gleba o wysokiej zawartości materii organicznej rozkłada substancje chemiczne i zatrzymuje pestycydy w swojej wierzchniej warstwie, stymuluje życie glebowe i stopniowo uwalnia składniki pokarmowe. 
 

W Warce o zmęczeniu gleby

Dr Krzysztof Rutkowski (UP Poznań) zajął się problemem zmęczenia gleby i jego wpływu na współcześnie zakładane i prowadzone uprawy sadownicze.

Holenderskie analizy polskich gleb. 6. Międzynarodowa Konferencja Nawożeniowa

Z „akademickim kwadransem” prezes ZZO Warka Anna Marczak powitała uczestników 6. Miedzynarodowej Konferencji Nawożeniowej. Pierwszym wykładowcą jest Eric van der Hoef (FruitConsult). Opisał wyniki badania próbek gleby zebranych w polskich sadach a przeanalizowanych w placówkach holenderskich.

Co się odwlecze…

… to i tak trzeba będzie kiedyś zrobić. Nawrót zimy tylko nieznacznie przysłonił sadownikom problem nadchodzącego sezonu, w którym nawożenie, albo lepiej – odżywianie drzew będzie jednym z głównych zadań. zagadnieniom tym poświęcona będzie Konferencja Nawożeniowa, którą już w najbliższy czwartek 5 lutego organizuje w Warce Zakład Zaopatrzenia Ogrodniczego.

Nie słabnie zainteresowanie warecką Konferencją Nawożeniową

Początek roku to okres, w którym sadownicy zapraszani są na wiele konferencji i szkoleń - mają więc w czym wybierać. Co roku bardzo wielu z nich nie zapomina o wareckiej Konferencji Nawożeniowej. Tegoroczna, piąta jej edycja, która odbyła sie we wtorek 14 stycznia zgromadziła rekordową ich liczbę, nie tylko z regionu warecko-grójeckiego.

Ostatnie artykuły

Współpraca polskich superowoców

Plantatorzy owoców jagodowych intensywnie ze sobą współpracują. Jagodowe są zaliczane do tzw. superfruits - żywności szczególnie korzystnej dla naszego zdrowia i urody. Producenci akcentują korzyści z ich regularnej konsumpcji. Podpowiadają filiżankę jako wielkość dziennego spożycia. Wspólnie stworzyli ciekawą ofertę handlową. Oferują świeże, sezonowe, polskie superowoce, codziennie przez ponad pół roku.

Program konferencji w trakcie 29 Spotkań Sadowniczych w Sandomierzu

Znamy już program konferencji w trakcie 29 Spotkań Sadowniczych w Sandomierzu.

Nagrody Szklanego Tulipana rozdane

Każdego roku największa na świecie aukcja kwiatowa Royal FloraHolland przyznaje ogrodnikom i hodowcom roślin ozdobnych nagrody Szklanego Tulipana (Glazen Tulp). To prestiżowe wyróżnienie trafia w ręce dostawców najbardziej obiecujących produktów kwiaciarskich wprowadzonych do obrotu na giełdę. Zwycięzcy wybierani są przez profesjonalne jury oraz kupców i sprzedawców na aukcji kwiatowej, spośród setek nowych odmian i konceptów marketingowych.