Nie trać okazji! Niewykorzystane – się mszczą! To dewiza obowiązująca nie tylko w sporcie

8889
W Polsce jesienią odbywa się wiele spotkań szkoleniowych dla ogrodników, jednak baza jest ograniczona do kilku współpracujących firm. Nie ma więc takich możliwości, chociażby czasowych, aby producent warzyw czy owoców mógł uczestniczyć we wszystkich, celem skompletowania wiedzy na temat oferty rynkowej. 
 
Dlatego właśnie Targi Horti-Tech Technologii Sadowniczych i Warzywniczych organizowane są jesienią, szczególnie podkreślić należy ich charakter – wystawienniczo-edukacyjno-szkoleniowo-dyskusyjny. Te dwa listopadowe dni (18–19.11) dedykowane są szeroko pojmowanej nowoczesnej technologii warzywniczej i sadowniczej, szczególnie, że w naszym kraju prężnie rozwija się wielkotowarowa produkcja warzyw i owoców. Od kilku lat światowa sytuacja w tej dziedzinie znacznie się zmienia. Polska pretenduje do miana największego eksportera żywności na rynki europejskie, ale nie tylko. W niektórych latach staje się nawet „spichlerzem” Europy. Organizatorzy dostrzegli więc potrzebę zebrania w jednym miejscu międzynarodowego towarzystwa oferującego środki produkcji dla wielkotowarowych gospodarstw warzywniczych i sadowniczych, a przez to umożliwienie ogrodnikom zapoznanie się z nowinkami technicznymi i technologicznymi przydatnymi w produkcji polowej.
 
Listopad był w rocznym kalendarzu imprez rolniczych dość martwym okresem, a przecież wszyscy ogrodnicy w tym czasie zakończyli sezon uprawowy, a przed nimi inauguracja kolejnego. Jesienią finalizuje się także prace związane z przygotowaniem pola do zimowania oraz pod wiosenne nasadzenia. Plony, zarówno owoce, jak i warzywa polowe, złożone są w przechowalniach, ale potrzebne są pomysły na ich atrakcyjne zbycie. Ponadto właśnie jesienią podejmuje się decyzje odnośnie do działań w kolejnym roku – wyboru odmian czy technologii uprawowych, aby wyprzedzić konkurencję, w tym międzynarodową. Jest czas na spotkanie. Tym bardziej, że ogrodnicy jeszcze mają „świeże” spojrzenie na miniony sezon. Na bieżąco go podsumowują, dyskutują o problemach, które wystąpiły w produkcji i niejednokrotnie, właśnie „na gorąco”, poszukują ich rozwiązania. Zarówno sadownicy, jak i producenci warzyw pamiętają czego zabrakło np. w strategicznych momentach uprawy. Nasza branża jest nastawiona na rozwój, a nie na utrzymywanie status quo, dlatego wciąż poszukuje lepszego, pewniejszego sprzętu od tego, którym dotychczas dysponowała, specjalistycznych podzespołów przyspieszających i poprawiających parametry oraz wydajność pracy, środków produkcji gwarantujących uzyskanie wysokiego plonu, doskonałej jakości żywności, bezpiecznej dla konsumentów i wytworzonej z uwzględnieniem wszystkich zasad gwarantujących ochronę środowiska.
 
Idea towarowej produkcji sadowniczej i warzywniczej w Polsce rozwija się prężnie. Dlatego też przyszłość przed targami Horti-Tech Technologii Sadowniczych i Warzywniczych. 
 
Najlepsze i innowacyjne, najbardziej perspektywiczne rozwiązania czy usługi oferowane do wykorzystania w różnych technologiach produkcji rolniczych – konwencjonalnych, integrowanych oraz ekologicznych, prezentowane w halach wystawienniczych, zostaną docenione i wyróżnione medalem targów – Innowacje Horti-Tech. 
 
Potrzebna jest taka jesienna impreza konsolidująca i skupiających branżę. Poprzez lokalizację w Kielcach znajdziemy się, mniej więcej, w centrum upraw ogrodniczych – zarówno sadownicy, jak i producenci warzyw skupieni są w pewnym promieniu od Kielc. Sprawne dotarcie do celu, także z ciężkim sprzętem rolniczym, zapewni sieć rozbudowywanych, bezpiecznych dróg szybkiego ruchu. Komfortowe i obszerne pawilony umożliwią również przeprowadzenie wielu pokazów, dzięki którym będzie się można doszkolić w bezpiecznym i ekonomicznym prowadzeniu prac polowych.
 
Targi Horti-Tech to nie tylko więc klasyczna wystawa towarów i usług przydatnych w produkcji ogrodniczej, ale także wiele pokazów szkoleniowych, wykładów uwzględniających najbardziej nurtujące w ostatnich miesiącach zagadnienia, głównie dotyczące obrotu polskimi owocami i warzywami. O jakich kierunkach myśleć? Od kogo się uczyć i na czyim doświadczeniu w handlu na rynkach europejskich oraz trzecich bazować? Jak przygotować do obrotu towar z tegorocznych zbiorów? W jaki sposób i co produkować w kolejnym sezonie? Na te i wiele innych pytań znajdziecie Państwo odpowiedź podczas sesji wykładowych, dyskusji i rozmów na które będzie czas właśnie podczas Targów Horti-Tech Technologii Sadowniczych i Warzywniczych 2016 w Kielcach 18–19 listopada.

Materiały: Targi Kielce 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułZa eliminacją nieuczciwych praktyk handlowych
Następny artykułW Instytucie Ogrodnictwa wyhodowano ponad 200 odmian roślin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.