Hort Integra w Kielcach

Fot. A. Wilczyńska
28 listopada w Kielcach w Centrum Kongresowym Targi Kielce odbyła się Ogólnopolska Konferencja "Hort Integra – Integrowana Produkcja Roślin – aspekty praktyczne i perspektywy", skierowana do producentów owoców i warzyw, doradców rolniczych oraz wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką.

Organizatorem tego wydarzenia była Jednostka Certyfikująca PNG Sp. z o.o. przy współpracy z Targami Kielce. W konferencji wzięło udział blisko 150 uczestników.

Podczas spotkania specjaliści poruszyli tematykę wymagań systemu integrowanej produkcji, kierunków jego rozwoju oraz korzyści płynących z jego posiadania. Część konferencji została poświęcona technice ochrony upraw ogrodniczych oraz ochronie upraw sadowniczych przed chorobami grzybowymi w kontekście integrowanej ochrony roślin. Omówiono również zagadnienia związane z produkcją oraz handlem owocami i warzywami czy możliwościami wsparcia dla producentów rolnych i grup producenckich w ramach PROW na lata 2014-2020.

AW

Related Posts

None found

Poprzedni artykułKanada inwestuje w sady
Następny artykułSzkody w chilijskich uprawach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.