Konferencja prasowa Sumi Agro

Tomasz Malczewski
6 grudnia w Warszawie Sumi Agro Poland Sp. z o.o. przedstawiła dziennikarzom prasy branżowej firmowe nowości produktowe i zamierzenia na najbliższy sezon.
Aktualnie wielobranżowy koncern Sumitomo zatrudnia ponad 72.000 osób, a jego zyski w 2012 roku (ponad 2,5 miliarda dolarów) uplasowały go na 10 miejscu wśród koncernów japońskich. Sieć spółek agrochemicznych powiązanych z Sumitomo Corporation jest rozlokowana na wszystkich kontynentach i ma wartość ponad miliarda dolarów. W Europie Sumi Agro pojawiło się w 1990 roku. Od tego czasu powstawały spółki w kolejnych krajach: na Węgrzech (1992), w Polsce (1994), we Francji (1996), w Rumunii (1997), w Bułgarii (1999), na Ukrainie (1999), w Czechach (2002), w Rosji (2008) i ostatnio w Niemczech (2012). Od lipca 2013 r. prezesem zarządu i CEO Sumi Agro Europe jest Włodzimierz Wleklik, wieloletni pracownik, a następnie szef spółki Sumi Agro w Polsce, którą dzisiaj kieruje Tomasz Malczewski.

Główne obszary działalności Sumi Agro Poland to sprzedaż środków ochrony roślin, nasion, nawozów specjalistycznych i adiuwantów. Jej centrum konfekcyjnym i logistycznym dla środków ochrony roślin, nawozów i adiuwantów jest FREGATA S.A., a magazynem i centrum logistycznym dla nasion jest firma Organika Azot.

Sumi Agro Poland ma w ofercie kilka produktów kluczowych dla ochrony upraw. Najważniejsze z nich to insektycyd Mospilan 20 SP oraz fungicyd Topsin M 500 SC. Dzięki wymienionym produktom (ale nie tylko) firma ma duży, ponad 20-procentowy, udział w kilku ważnych segmentach rynku akarycydów i insektycydów sadowniczych oraz w rynku  insektycydów do ochrony rzepaku.  2014 roku oferta Sumi Agro Poland będzie się przedstawiała następująco:

  • Herbicydy – Rapsan 500 SC (metazachlor), Criptic 400 EC (CIPC), Hudson  (fluroksypyr), Trustee Hi-Aktiv (glifosat) – nowość 2013, Nisshin 4 SC (nikosulfuron) – nowość 2014.
  • Fungicydy – Topsin M 500 SC (tiofanat metylu), Yamato 303 SE (tiofanat metylu + tetrakonazol), Kendo 50 EW (cyflufenamid), Grisu 500 SC (iprodion) – nowość 2013, Frupica 440 SC (mepanipirym) – nowość 2013, Toledo 250 EW (tebukonazol). 
  • Insektycydy – Mospilan 20 SP (acetamipryd), Trebon 30 EC (etofenproks), Nagomi (l-cyhalotryna) – nowość 2014.
  • Akarycydy – Nissorun 050 EC (heksytiazoks), Ortus 05 SC (fenpiroksymat), Sumo 10 EC (milbemektyna).
  • Adiuwanty – Flexi, Slippa, Toil, Soft, Vice Plus.
Sumi Agro Poland współpracuje z polskimi przedsiębiorstwami (m.in. FREGATA S.A., KSC, SUMIN), instytutami i ośrodkami badawczymi i naukowymi (m.in. IOR-PiB Poznań, AR Lublin, AR Olsztyn, IO Skierniewice) oraz zrzeszeniami branżowymi (KFPZ, KZPR). Ponadto jest aktywnym członkiem w Polskim Stowarzyszeniu Ochrony Roślin (PSOR) od momentu jego założenia (m.in. stworzenie  i finansowanie systemu zbiórki opakowań po śor). Sumi Agro Poland ma też znaczący wkład w edukację polskich producentów rolnych i sadowniczych: organizuje ponad 100 szkoleń rocznie przeprowadzanych przez pracowników SAP oraz prowadzi akcje „Ochrona roślin bezpieczna dla pszczół” oraz „Budujemy populację owadów zapylających”.

pg
Fot. M. Strużyk

Related Posts

None found

Poprzedni artykułAktinidia – odmiany do uprawy towarowej i amatorskiej (cz. II)
Następny artykułChiński rynek owoców i warzyw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.