O nowym prawie UE dotyczącym zdrowia roślin

Wdrażaniu nowych unijnych przepisów na podstawie rozporządzenia nr 2031/2016 jest poświęcone spotkanie szefów inspekcji ochrony roślin (COPH's), zorganizowane w dniach 3-5 maja 2017 przez Maltę, która przewodniczy obecnie UE.

Przedstawiony przez Komisję Europejską harmonogram prac legislacyjnych przewiduje, że najbardziej intensywne działania będą przypadały na drugą połowę 2017 i cały rok 2018.
 
W programie posiedzenia COPH's ujęto również m.in. zagadnienia dotyczące wspólnej strategii monitoringu i eradykacji organizmów kwarantannowych, omówienie statystyk dotyczących nadzoru nad importem z krajów trzecich, procedur rozwiązywania sporów, a także polityki informacyjnej Europejskiego Urzędu Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) w zakresie zdrowia roślin.
 
W spotkaniu uczestniczą: główny inspektor PIORiN Andrzej Chodkowski i dyrektor Centralnego Laboratorium Mirosława Konicka.

Źródło: PIORiN

Related Posts

None found

Poprzedni artykułOd trzech lat spada rosyjski import jabłek
Następny artykułApiterapia – uzdrawiająca moc mikroklimatu ula

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.