100 LAT CIBY W POLSCE

  Ze szwajcarską dokładnością - o godz. 1200 w południe - 22 września, przed główną siedzibą Oddziału Ochrony Roślin i Weterynarii firmy Novartis w Warszawie odsłonięto tablicę pamiątkową "100 lat działalności Ciba w Polsce 1899-1999".
  ROLF FURTER (PO PRAWEJ) Z CENTRALI FIRMY W SZWAJCARII I ALEKSANDER WYRWIŃSKI ODSŁANIAJĄ TABLICĘ PAMIĄTKOWĄ


  W XIX wieku dwie szwajcarskie firmy — Ciba oraz fabryka chemiczna Schweikerta i Frölicha — założyły Pabianickie Towarzystwo Przemysłu Chemicznego i tak się zaczęło. Rok 1970 to moment połączenia Ciby i J. R. Geigy w firmę Ciba-Geigy. Od 1978 roku Aleksander Wyrwiński prowadzi polski oddział agrochemiczny firmy. Przez ten czas sporo się w niej zmieniło, łącznie z nazwą, obecna — po fuzji ze szwajcarskim koncernem farmaceutycznym Sandoz, do której doszło w 1996 r. — brzmi Novartis. W uroczystościach uczestniczyli pracownicy firmy oraz ścisłe grono osób związanych z branżą chemiczną i samą spółką Novartis. Obecni na uroczystościach przedstawiciele zarządu poinformowali, że za sukcesy, jakie osiąga polski oddział, nagrodzeni zostaną trzej wytypowani polscy rolnicy — wyjadą oni na sto dni do wybranego przez siebie (w świecie) gospodarstwa rolnego.

  Related Posts

  None found

  Poprzedni artykułBEZ ZŁOTYCH MEDALI
  Następny artykułWIŚNIOWA HOSSA

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Wpisz swoje imię

  ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.