NA KONIEC WIEKU

  Dni Otwarte firmy Plantpol (Zaborze, 10-11 września) miały nieco inny charakter niż w ubiegłych latach. Tym razem uczestnikom zaproponowano dyskusję w szklarniach, przy konkretnych gatunkach roślin (fot.1), co dało szansę uzyskania informacji o szczegółach produkcji, bez atmosfery dystansu między przedstawicielami firmy i gośćmi.
  Druga różnica wynikała z faktu, że Plantpol wchodzi w następne stulecie jako członek międzynarodowej grupy marketingowej Proven Winners, która skupia przedsiębiorstwa prowadzące wspólną politykę poszukiwania, promowania i wprowadzania na rynek nowych gatunków i odmian roślin rabatowo-balkonowych. Pokazane w tym roku w Zaborzu nowości pojawią się więc równocześnie w ofercie całej tej grupy na rok 2000.  FOT. 1. W OFERCIE PLANTPOLU ZNALAZŁY SIĘ W TYM ROKU M. IN. CHRYZANTEMY


  Druga różnica wynikała z faktu, że Plantpol wchodzi w następne stulecie jako członek międzynarodowej grupy marketingowej Proven Winners, która skupia przedsiębiorstwa prowadzące wspólną politykę poszukiwania, promowania i wprowadzania na rynek nowych gatunków i odmian roślin rabatowo-balkonowych. Pokazane w tym roku w Zaborzu nowości pojawią się więc równocześnie w ofercie całej tej grupy na rok 2000.
  Do najciekawszych i najważniejszych przedstawiciele firmy zaliczają dwie nowe odmiany osteospermum — „Lemon Symphony” (patrz HO 8/99) i „Creme Symphony” — nie przerywające kwitnienia w lecie przy wysokiej temperaturze i nie wymagające skarlania. Ciągle popularny uczep (Bidens sp.) reprezentowany był przez nową, pochodzącą ze Szwajcarii, odmianę „Goldteppich”, która rośnie znacznie słabiej, ma bardziej zwarty pokrój i zdecydowanie większe kwiaty niż odmiany dotąd oferowane. Do Surfinii dołączyła nowa odmiana „Sky Blue” reklamowana w katalogu firmy jako roślina o intensywnym, atramentowoniebieskim kolorze kwiatów i regularnym, kulistym pokroju. W zestawie odmian tak zwanej bakopy (Sutera hybrida) pojawiły się trzy nowości: „SuteraNova White”, „SuteraNova Pink” (fot. 2) oraz „SuteraNova Pearl” odpowiednio o białych, różowych i niebieskaworóżowych, dużych kwiatach. Dużym zainteresowaniem zwiedzających kolekcje Plantpolu cieszyła się nowa seria fuksji Shadow Dancer o zwartym pokroju i niewielkich, ale bardzo licznych kwiatach (w kącie każdego liścia tworzą się po dwa pąki, w odróżnieniu od pojedynczego pąka u odmian standardowych), pojawiających się na roślinach również przy wysokiej temperaturze. Nie tylko do pojemników, ale również na rabaty nadaje się werbena Tapien „Salmon Pink”. Ta odporna na suszę i obficie kwitnąca w kolorze ciepłego różu odmiana świetnie sprawdza się jako roślina okrywowa, gdyż liczne kwiatostany na krótkich szypułach prawie całkowicie zakrywają roślinę tworząc barwny dywan.  FOT. 2. 'SUTERANOVA PINK’ – NOWA ODMIANA TAK ZWANEJ BAKOPY (SUTERA HYBRIDA)


  Począwszy od bieżącego sezonu Plantpol rozpoczyna tak zwany program chryzantemowy. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest przełamanie tradycji używania tych roślin jedynie przy okazji Święta Zmarłych.
  W tym celu planowana jest kampania reklamowa popularyzująca wykorzystanie drobnokwiatowych odmian o kulistym pokroju do jesiennych aranżacji w ogrodach i na balkonach.
  W tym roku oferta handlowa nowości była, jak przyznali przedstawiciele Plantpolu, skromna, ale starano się przede wszystkim wypromować ideę Proven Winners (część uczestników Dni Otwartych sugerowała znalezienie polskiego odpowiednika dla tej nazwy). Zgodnie z nową polityką firmy, nieodłączną częścią oferty handlowej sadzonek będą materiały reklamowe — plakaty, etykiety i bilboardy — przygotowywane wspólnie przez całą grupę marketingową (na ten cel przeznacza się pewien procent zysku z każdej sprzedanej sadzonki).
  Wielu niespodzianek można się natomiast spodziewać już za rok. Oprócz „rabatówki” znajdą się wśród nich, na przykład byliny (szczególnie funkie i trawy ozdobne), które polecane będą do dekoracji balkonów, tarasów oraz ogrodów.

  Related Posts

  None found

  Poprzedni artykułBEZ ZŁOTYCH MEDALI
  Następny artykułWIŚNIOWA HOSSA

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Wpisz swoje imię

  ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.