AGROBIZNESMENI ROKU 1998

  13 stycznia 1999 roku w gmachu warszawskiego Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II przyznane zostały kolejne już tytuły Agrobiznesmena Roku. W gronie ubiegłorocznych laureatów znaleźli się, po raz drugi w dotychczasowej historii plebiscytu, przedstawiciele branży ogrodniczej - Andrzej i Zbigniew Gałkiewiczowie ze Rzgowa (w 1996 roku Agrobiznesmenem Roku został producent sadzonek i ozdobnych roślin doniczkowych z Rembertowa - Tadeusz Pietrzak).


  ANDRZEJ (Z LEWEJ) I ZBIGNIEW GAŁKIEWICZOWIE


  Swoją działalność rozpoczęli od założonej w latach 70. szkółki róż, która obecnie jest największą tego typu plantacją w Polsce, a pod względem produkcji – również w Europie (co roku sprzedaje się około 3 mln krzewów róż, głównie do Niemiec, Holandii i Danii). Do tej pierwotnej działalności dołączyły kolejno – produkcja szkółkarska innych gatunków roślin ozdobnych, a potem uprawy rolnicze. Obecnie POLROS, bo taka jest nazwa firmy braci Gałkiewiczów, posiada również własne gorzelnie spirytusu, stawy rybne oraz centrum handlowe w Rzgowic (z 800 stoiskami, które dzierżawią kupcom). Róże z POLROS-u znane są już na Zachodzie. W przyszłości interesujący może być dla firmy także rynek wschodni, gdzie od ubiegłego roku trafiło około 5% całego jej eksportu róż.

  Related Posts

  None found

  Poprzedni artykułCO W SPRAWIE RAKA ZIEMNIAKA?
  Następny artykułNOWE ZASTOSOWANIA DLA DONICZEK JIFFY

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Wpisz swoje imię

  ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.