KWIATY LETNIE INACZEJ

  Na rynku holenderskim większość jednorocznych kwiatów ciętych pojawia się w okresie od kwietnia do października. Są one produkowane na skalę towarową, przy czym na Zachodzie rośnie popularność tego typu upraw.

  Równocześnie poszerza się asortyment odmian znajdujących się w obrocie aukcyjnym. Klienci zachodni coraz chętniej kupują bowiem rustykalne wiązanki ze „zwykłymi” roślinami jednorocznymi, które uważane są za produkt „naturalny”.  ŻENISZEK MEKSYKAŃSKI BYWA UPRAWIANY NA KWIATY CIĘTE (TU ODMIANY 'ESCOBAR’ I 'ESTAFETTE’)


  Jednym z gatunków znajdujących się na liście tych uprawianych na kwiaty cięte jest żeniszek meksykański (Ageratum houstonianum). Czołową odmianą jest „Blue Horizon”, o niebieskich koszyczkach. Jednak znacznie oryginalniejsze są nowości: „Escobar” (karminoworóżowa) i „Estafette (biała — fot.). Rośliny żeniszka przeznaczone do produkcji towarowej rozmnaża się wegetatywnie, z sadzonek pędowych. Dzięki temu plantacja jest wyrównana, a ponadto pędy i liście są mocniejsze. Kwiaty cięte ww. odmian żeniszka zachowują walory ozdobne do 10 dni, pod warunkiem dodania do wody środków przedłużających trwałość.

  Na podstawie materiałów Bloemenbureau Holland

  Related Posts

  None found

  Poprzedni artykułZABRAKŁO JABŁEK
  Następny artykuł’RABATÓWKA’ W CIENIU SUPERMARKETÓW

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Wpisz swoje imię

  ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.