NOWINKI

  CHRYZANTEMA NA EKSPORT
  'Euro' to nowa odmiana chryzantemy gałązkowej (fot. 1), wyróżniająca się wyjątkową trwałością kwiatów ciętych - mogą one zachować walory dekoracyjne nawet przez miesiąc. Dzięki tej cesze uważa się 'Euro' za znakomity produkt eksportowy, dobrze znoszący transport na duże odległości. Korzystne u tej odmiany jest również to, że jej białe kwiaty języczkowate łatwo chłoną barwnik. Nie bez znaczenia dla kariery, jaką robi na świecie ta nowa chryzantema, jest także jej ''marketingowa'' nazwa, nawiązująca do - również nowej - wspólnej waluty państw UE. Już w pierwszym sezonie handlowania na giełdach holenderskich odmianą 'Euro' trafiła ona do grupy pięciu najlepiej sprzedających się odmian chryzantem gałązkowych.

  FOT. 1. CHRYZANTEMA 'EURO'  ŚNIEDEK Z AFRYKI POŁUDNIOWEJ
  Omithogalum dubium (fot. 2) to południowoafrykański gatunek śniedka. Ta cebulowa roślina, którą przedstawialiśmy już w ''Haśle'' jako obiecującą nowość (HO 2/98), niedługo może stać się doniczkowym bestsellerem. Od 2000 roku zapowiadane jest bowiem wdrożenie do towarowej produkcji rozmnażania O. dubium metodą kultur tkankowych (in vitro). Dotychczas śniedek ten otrzymuje się z nasion i, w konsekwencji, uzyskuje się materiał niezbyt wyrównany pod względem wzrostu i barwy kwiatów. Zaletami O. dubium są: modny, pomarańczowy kolor kwiatów, zwarty pokrój, długotrwały efekt dekoracyjny, jaki dają rośliny uprawiane w doniczkach (zachowują go przez około 6 tygodni). Gatunek ten - okazy w pojemnikach o średnicy 10,5-13 cm - do obrotu kierowany jest wówczas, gdy pąki kwiatowe wybarwią się, ale są jeszcze zamknięte. Na aukcjach holenderskich osiągalny jest od stycznia do czerwca. Temperatura zalecana podczas transportu i przechowywania roślin wynosi mniej więcej 10°C.

  FOT. 2. ORNITHOGALUM DUBIUM


  Na podstawie materiałów Bloemenbureau Holland
  CHRYZANTEMA NA EKSPORT
  ’Euro’ to nowa odmiana chryzantemy gałązkowej (fot. 1), wyróżniająca się wyjątkową trwałością kwiatów ciętych – mogą one zachować walory dekoracyjne nawet przez miesiąc. Dzięki tej cesze uważa się 'Euro’ za znakomity produkt eksportowy, dobrze znoszący transport na duże odległości. Korzystne u tej odmiany jest również to, że jej białe kwiaty języczkowate łatwo chłoną barwnik. Nie bez znaczenia dla kariery, jaką robi na świecie ta nowa chryzantema, jest także jej ”marketingowa” nazwa, nawiązująca do – również nowej – wspólnej waluty państw UE. Już w pierwszym sezonie handlowania na giełdach holenderskich odmianą 'Euro’ trafiła ona do grupy pięciu najlepiej sprzedających się odmian chryzantem gałązkowych.  FOT. 1. CHRYZANTEMA 'EURO’

  ŚNIEDEK Z AFRYKI POŁUDNIOWEJ
  Omithogalum dubium (fot. 2) to południowoafrykański gatunek śniedka. Ta cebulowa roślina, którą przedstawialiśmy już w ”Haśle” jako obiecującą nowość (HO 2/98), niedługo może stać się doniczkowym bestsellerem. Od 2000 roku zapowiadane jest bowiem wdrożenie do towarowej produkcji rozmnażania O. dubium metodą kultur tkankowych (in vitro). Dotychczas śniedek ten otrzymuje się z nasion i, w konsekwencji, uzyskuje się materiał niezbyt wyrównany pod względem wzrostu i barwy kwiatów. Zaletami O. dubium są: modny, pomarańczowy kolor kwiatów, zwarty pokrój, długotrwały efekt dekoracyjny, jaki dają rośliny uprawiane w doniczkach (zachowują go przez około 6 tygodni). Gatunek ten – okazy w pojemnikach o średnicy 10,5-13 cm – do obrotu kierowany jest wówczas, gdy pąki kwiatowe wybarwią się, ale są jeszcze zamknięte. Na aukcjach holenderskich osiągalny jest od stycznia do czerwca. Temperatura zalecana podczas transportu i przechowywania roślin wynosi mniej więcej 10°C.  FOT. 2. ORNITHOGALUM DUBIUM


  Na podstawie materiałów Bloemenbureau Holland

  Related Posts

  None found

  Poprzedni artykułOGLĄDAJĄC SIĘ WSTECZ
  Następny artykułZ NIEMIECKIM AKCENTEM

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Wpisz swoje imię

  ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.