PODWYŻKA OPŁAT W BRONISZACH

  Na początku marca producenci sprzedający na tym rynku hurtowym towar z samochodów zostali zaskoczeni podwyżką opłat wjazdowych. Ich niezadowolenie wynika z faktu, że zmiany cennika dotyczyły jedynie tej grupy handlowców. Taryfy opłat dla pozostałych podmiotów operujących w Broniszach pozostały niezmienione. Należy zaznaczyć, że sprzedaż z samochodów prowadzą głównie producenci owoców i warzyw.

  O wyjaśnienie przyczyn podwyżki zwróciliśmy się do prezesa Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego SA w Broniszach, Janusza Bylińskiego, od którego otrzymaliśmy informację, że „…zmiana cen w cenniku opłat wjazdu (…) podyktowana jest następującymi przyczynami: – poziomem inflacji występującym w naszym kraju, – zmianą systemu naliczania opłat wjazdowych — system ten zakłada utrzymanie stałego poziomu cen dla kupujących (w celu poprawy konkurencyjności i zwiększenia atrakcyjności rynku dla tej grupy klientów). Należy dodać, że jest to pierwsza zmiana cen wjazdu od momentu uruchomienia rynku, tj. od 29.05.1999 roku. Średni wzrost opłat wynosi 9% i nie przekracza poziomu wzrostu cen towarów i usług w 2000 roku. Oprócz tzw. wjazdów na bilet, oferujemy wynajem powierzchni handlowej w halach i abonamenty miesięczne pod wiatą w równej lub niższej cenie za 1 dzień, lecz dającej prawo do zajęcia stałego miejsca, co jest istotne nie tylko dla handlowców i producentów często korzystających z usług rynku, ale przede wszystkim przyzwyczaja klientów do miejsca i ułatwia robienie zakupów. W załączeniu przesyłam (tabela) aktualny cennik wjazdów na Rynek Hurtowy Bronisze oraz analizę porównawczą z byłym targowiskiem hurtowym Ekogreen (Warszawa-Okęcie).”  PORÓWNANIE CEN WJAZDU NA RYNEK HURTOWY BRONISZE I TARGOWISKO EKOGREEN (WARSZAWA-OKĘCIE) DLA NAJCZĘŚCIEJ WJEŻDŻAJĄCYCH POJAZDÓW: Czynsz najmu powierzchni handlowej boksu: o powierzchni 15 m2 = 198 USD x 4,1 = 811,8 + 22% VAT = 990,4 zł : 30 dni = 33 zł/dziennie; o powierzchni 45 m2 = 624 UAD x 4,1 = 2558,4 zł + 22% VAT = 3121,3 zł : 30 dni = 104,0 zł/dziennie. Najemcy powierzchni mają bezpłatny wjazd. Sprzedający mają możliwość nabycia abonamentu miesięcznego sprzedaży pod wiatą w cenie od 600-1000 zł, tj. dziennie 20-33 zł.


  Z prośbą o skomentowanie decyzji władz rynku hurtowego zwróciliśmy się do kilku instytucji — Związku Sadowników Mazowsza, Polskiej Federacji Ogrodniczej oraz Krajowego Forum Ogrodniczego. Ich stanowiska przedstawimy w kolejnym numerze.

  Related Posts

  None found

  Poprzedni artykułWYSTAWA ”ZIELEŃ TO ŻYCIE” JUŻ WKRÓTCE!
  Następny artykułCENY ŚRODKÓW PRODUKCJI W 2000 ROKU

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Wpisz swoje imię

  ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.