Gruzja przebudowuje sektor rolniczy

Plantacja doświadczalna borówki w Megrelii - zachodnia Gruzja
Plantacja doświadczalna borówki w Megrelii - zachodnia Gruzja
Podczas krajowej konferencji „Sektor owoców i warzyw w Gruzji jest najlepszą niszą inwestycyjną”, która odbyła się 7 listopada w Tbilisi, pierwszy wiceminister środowiska i rolnictwa Gruzji Georgij Chaniszwili potwierdził tytułowe przesłanie spotkania.

Gruzińska strategia rozwoju rolnictwa została opracowana z uwzględnieniem zaleceń organizacji międzynarodowych, a w jej ramach powstało już ponad 200 nowych obiektów przemysłowych wykorzystujących zaawansowane technologie, a ponad 800 zakładów zostało wyposażonych zgodnie z nowoczesnymi standardami. Intensywne uprawy ogrodnicze założono na 8 tysiącach hektarów. Przedstawiciele prywatnego biznesu zainwestowali 2 miliardy lari w przetwórstwo, zaś państwo wsparło je około 260 milionami lari. Od 2012 r. wielkość importu produktów rolnych w kraju nie wzrosła, a dzięki programom rządowym eksport podwoił się. Jego wartość wynosi obecnie około 1 miliarda lari.

Piotr Grel
za: kvira.ge

Related Posts

None found

Poprzedni artykułJest popyt, jest podaż… – kolejna podróbka na rynku!
Następny artykułTurcja: apetyt na podium w szklarniowej produkcji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.