Ukraiński handel hurtowy i detaliczny nadal oferuje konsumentom bogaty asortyment owoców jagodowych, bardzo często w dobrej jakości i atrakcyjnej cenie.
Tegoroczne ceny owoców jagodowych na ukraińskim rynku są najniższe od kilku lat – ocenia Andrij Yarmak, analityk FAO. Dobrze sprzedaje się borówka wysoka. Choć bywają stołeczne supermarkety wystawiające ją i po ponad 24 USD/kg, to średnia cena ukraińskiej borówki nie przekracza 10 USD/kg. Taniej kosztuje ona na bazarach – średnio poniżej 9 USD/kg.
Borówką handluje się „wszędzie” – z maliną jest znacznie gorzej: oferowana jest w niewielu sieciach (20% supermarketów Kijowa), zwykle marnej jakości.
Jeszcze rzadziej spotyka się w sieciach truskawkę. Średnia jej cena teraz to niecałe 3 USD/kg, zaś na bazarach – 2,4-2,6 USD/kg.
Piotr Grel
za: eastfruit.com















![Zimowe ceny pomidorów, ale czy wszystkich? Niektóre są mniej cenione [13.03.2024] Pomidory](https://www.ogrodinfo.pl/wp-content/uploads/2024/03/Aktualne-ceny-polskich-pomidorow-218x150.jpg)

























