Ekoschematy 2023: Dołączenie pofermentu do działania Wymieszanie obornika na gruntach ornych

Rozrzucanie obornika
Zmiana w ekoschematach. Do działań Wymieszanie obornika na gruntach ornych w terminie 12 godzin od jego aplikacji oraz praktyki Stosowanie nawozów naturalnych płynnych innymi metodami niż rozbryzgowo dołączony zostanie poferment.

W odniesieniu do wersji konsultowanej w ramach konsultacji zewnętrznych projekt został uzupełniony o poniższą kwestię:

Uwzględniono produkty pofermentacyjne – ustawa z dnia 13 lipca 2023 r. o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie biogazowni rolniczych, a także ich funkcjonowaniu (Dz. U. poz. 1597), zmieniła m.in. ustawę o nawozach i nawożeniu wprowadzając definicję produktu pofermentacyjnego.

W związku z tym w rozporządzeniu ekoschematowym dopuszczono możliwość wykorzystania produktu pofermentacyjnego na potrzeby realizacji praktyki Wymieszanie obornika na gruntach ornych w terminie 12 godzin od jego aplikacji oraz praktyki Stosowanie nawozów naturalnych płynnych innymi metodami niż rozbryzgowo. Tym samym rolnik stosujący produkty pofermentacyjne spełniające określone warunki będzie mógł wnioskować o przyznanie punktów za realizację ww. praktyk.

Źródło: CDR O/Radom

Related Posts

None found

Poprzedni artykułMłody Rolnik 2023 – ruszył nabór. Sprawdź za co można otrzymać punkty kwalifikacyjne?
Następny artykułARiMR rozwiązała umowę z firmą odpowiedzialną za System Informatyczny Agencji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.