Znaki zodiaku a rośliny

fot.floradaniamarketing.dk
Zalety roślin doniczkowych wykorzystywanych do uprawy we wnętrzach są niepodważalne. Jak jednak wybrać coś odpowiedniego dla siebie? Eksperci z FarawayFurniture.com podpowiadają, jaka roślina najlepiej pasuje do osobowości osób spod poszczególnych znaków zodiaku.

Rośliny doniczkowe ożywiają wnętrza, poprawiają nasze zdrowie fizyczne i psychiczne, usuwają zanieczyszczenia z powietrza, poprawiają koncentrację i nastrój, zmniejszają poziom stresu. https://www.ogrodinfo.pl/ksiazka/rosliny-doniczkowe-oczyszczajace-powietrze/

To wszystko sprawia, że są idealnym dodatkiem nie tylko w naszych mieszkaniach i domach zamieszkania, ale i w miejscach pracy. Liczne kampanie prowadzone w celu promocji roślin do wnętrz przynoszą powoli skutki – nawet młodzi ludzie zaczynają się nimi interesować. Wiele osób ma jednak problem z wyborem odpowiedniej rośliny. A gdyby tak pokierować się wskazówkami ekspertów z FarawayFurniture.com, którzy dopasowali cechy charakteru ludzi spod danego znaku zodiaku do konkretnych gatunków? Oto przygotowane zestawienie:

Baran (21 marca-19 kwietnia) – kalatea (Calathea sp.)
Roślina ta doskonale pasuje do odważnych i ambitnych osób spod znaku Barana. W obrębie tego rodzaju dostępna jest cała gama odmian o bardzo dekoracyjnym ulistnieniu. Kalatea lubi miejsca eksponowane, czyli podobnie jak osoby spod tego znaku, które uwielbiają być w centrum uwagi.

Byk (20 kwietnia-20 maja) – beukarnea odgięta (Beucarnea recurvata)
Osoby spod tego znaku lubią relaks w spokojnym, rustykalnym otoczeniu – podobnie, jak wolno rosnąca beukarnea, która najlepiej się czuje w widnym, słonecznym miejscu.

Bliźnięta (21 maja-20 czerwca) – rośliny z rodziny bromeliowatych (Bromeliaceae)
Mówi się, że osoby spod znaku Bliźniąt najchętniej by się sklonowały, żeby udało im się zrobić wszystko, co chcą. Tak właśnie zachowują się rośliny bromeliowate – okaz mateczny z czasem obumiera, dając liczne potomstwo.

Rak (21 czerwca-22 lipca) – szparag Sprengera (Asparagus densiflorus)
Osoby spod znaku Raka tryskają energią, nie poddają się, ponadto są intuicyjne i prawdziwe. Podobnie ozdobne szparagi, które dostosowują się do otoczenia i choć lubią rosnąć w dobrze oświetlonych miejscach, tolerują ciemniejsze kąty.

Lew (23 lipca-22 sierpnia) – juka karolińska (Yucca filamentosa)
Zdrewniałe kłodziny tych roślin i ostro zakończone liście kojarzą się z długim życiem i energią – zupełnie jak osoby spod znaku Lwa! Ich żywiołem jest ogień, lubią się wygrzewać w słońcu. Tak jak juki – sukces ich uprawy to słońce, słońce i jeszcze raz słońce.

Panna (23 sierpnia-22 września) – begonia (Begonia sp.)
Panna jest znakiem ziemi, który cechuje się praktycyzmem i perfekcjonizmem. To pasuje do begonii, które nie są wymagające, a jednocześnie są niezwykle różnorodne i piękne. Bogactwo gatunków i odmian sprawia, że rośliny te można dopasować do każdego wnętrza.

Waga (23 września-22 października) – skrzydłokwiat (Spathiphyllum sp.)
Ten znak doskonale pasuje do skrzydłokwiatu, ponieważ osoby spod znaku Wagi są mistrzami harmonii i równowagi. Skrzydłokwiat nie tylko pięknie wygląda, ale też doskonale oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń, co pomoże utrzymać równowagę w domu.

Skorpion (23 października-21 listopada) – aspidistra wyniosła (Aspidistra elatior)
Ta niezniszczalna roślina odzwierciedla moc osób spod znaku Skorpiona, które czerpią siłę z emocji. Aspidistra zniesie najmniej korzystne warunki uprawy – słabe światło, złej jakości podłoże, suszę, ponadto toleruje szeroki zakres temperatury powietrza.

Strzelec (22 listopada-21 grudnia) – sępolia fiołkowa (Saintpaulia ionantha)
Poszukujący przygód – intelektualnych, duchowych, emocjonalnych, wizualnych – Strzelec odnajdzie się w otoczeniu fiołków afrykańskich. Roślina ta dodatkowo należy do najpopularniejszych gatunków doniczkowych w uprawie domowej, czyż może być większe wyzwanie?

Koziorożec (22 grudnia-19 stycznia) – pachira wodna (Pachira aquatica)
Mitologiczne Koziorożce dobrze odnajdują się zarówno w sferze materialnej, jak i emocjonalnej, co sprawia, że pachira wodna (znana również jako „drzewo pieniędzy”) znakomicie pasuje do osób spod tego znaku zodiaku. Wiele osób uważa, że splątane często w warkocz pnie pachiry i jej liście przynoszą szczęście i sukces finansowy. Z kolei jej żywotność ukoi duszę.

Wodnik (20 stycznia-18 lutego) – oplątwa (Tillandsia sp.)
Osoby spod tego znaku są przyjacielskie, życzliwe, humanitarne i towarzyskie. Oplątwy to epifity, rosnące w nie w glebie, ale czepiające się kory i konarów drzew – tchną życie we wszystko, czego dotkną. Są bardzo niewymagające w uprawie – wystarczy je raz na 10 dni zanurzyć na dwie godziny w wodzie.

Ryby (19 lutego-20 marca) – grubosz jajowaty (Crassula ovata)
Ten znak zodiaku odzwierciedla niezmienny podział między fantazją a rzeczywistością, dlatego jest odpowiedni dla mieszkańców Afryki Południowej, ojczyzny grubosza jajowatego. Jeśli roślina ta nie będzie miała wystarczającej ilości wody, zminimalizuje funkcje życiowe. W warunkach dobrego dostępu do wody – rośnie intensywnie. Odzwierciedla to dualną naturę osób spod znaku Ryb.

Rośliny a znaki zodiaku

Pełną treść badań można znaleźć na stronie www.farawayfurniture.com

Źródło: www.farawayfurniture.com

Related Posts

None found

Poprzedni artykułKonsumencki patriotyzm
Następny artykułOwoce jagodowe dwa lub trzy razy droższe? – dyrektor TB Fruit twierdzi, że to możliwe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.