Dümmen Orange wchłonął trzeciego holenderskiego hodowcę róż

Koncern Dümmen Orange nadal chce rozszerzać swój asortyment róż, co ma się przełożyć na większą sieć sprzedaży. Po nabytych wcześniej dwóch holenderskich hodowcach – firmach Lex+ i Terra Nigra – przedsiębiorstwo to wchłonęło kolejnego ważnego gracza na tym rynku – Olij Roses International/Olij Breeding. Jak poinformowano, działania tego ostatniego w zakresie hodowli, rozmnażania i produkcji materiału roślinnego w Ameryce Południowej, Afryce i Holandii są szeroko zakrojone i dają możliwości wprowadzania innowacji na rynku róż.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że przedsiębiorstwo Olij Roses dołączyło do nas. Dzięki temu możemy zrobić kolejny krok w budowaniu naszej pozycji w sektorze roślin ozdobnych na świecie. Róże są nadal ważnym produktem, z dużym potencjałem – powiedział Biense Visser, dyrektor generalny firmy Dümmen Orange.

Połączenie tych dwóch firm ma przynieść również korzyści w zakresie rozwiązań fitosanitarnych i zwalczania chorób. Dzięki polityce Green Care tego koncernu producenci róż będą mieć gwarancję otrzymania zdrowego produktu. Ma być także udostępniana wiedza z dziedziny markerów DNA, która ma pomóc w hodowli róż odpornych na szkodniki i choroby.

IS

Informacja pochodzi z numeru 12/2106 miesięcznika “Rośliny Ozdobne”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię