Webinarium różane – porcja wiedzy [VIDEO]

Lavender Ice
We wtorek 9 marca odbyło się kolejne webinarium zorganizowane przez firmę Plantpress – tym razem tematem spotkania były róże ogrodowe. Opowiadała o nich dr hab. inż. Marta Joanna Monder z PAN Ogrodu Botanicznego CZRB w Powsinie. Partnerem spotkania była firma RosaĆwik.

Prelegentka, która od kilkunastu lat zajmuje się naukowo różami, ale ma także ogromne doświadczenie praktyczne w uprawie tych krzewów (dr hab. inż. Marta Joanna Monder jest założycielką i kuratorką Kolekcji Narodowej Odmian Uprawnych Róż obejmującej ok. 1000 taksonów roślin z rodzaju Rosa) zaprezentowała m.in. walory ozdobne róż, kryteria doboru odmian, możliwości ich wykorzystania – nie tylko w ogrodach, ale też w miastach. Nasz gość zwracał szczególną uwagę na potencjał róż jako elementu kompozycji ogrodowej, podając szczegółowe przykłady dobrego towarzystwa dla tych roślin. Prelegentka zachęcała też do zainteresowania się rodzimymi gatunkami róży, które w wielu wypadkach okazują się niezastąpione. Bogato ilustrowana prezentacja z towarzyszącymi jej fachowym objaśnieniem różnych aspektów uprawy róż sprawiły, że webinarium zostało dobrze odebrane. Jak napisała jedna z uczestniczek spotkania: Prezentacja była konkretna – gotowa do natychmiastowego zastosowania, świetnie poparta przykładowymi realizacjami polskimi i europejskimi.
Wszystkich zainteresowanych ponownym odtworzeniem spotkania zapraszamy do obejrzenia nagrania.

Dziękujemy dr hab. inż. Marcie Joannie Monder za ciekawe przedstawienie tego obszernego tematu i pokazania możliwości wykorzystania róż. Państwu – za uczestnictwo i każde miłe słowo, które napłynęło do nas po tym spotkaniu.
Partnerem webinarium była firma RosaĆwik, polski producent krzewów róż nowej generacji, czyli nie tylko pięknych, ale przede wszystkich zdrowych, odpornych na choroby grzybowe. Szkółka RosaĆwik oferuje bogaty wybór odmian polecanych do ogrodów prywatnych oraz przydatnych do sadzenia na terenach użyteczności publicznej. W jej ofercie można znaleźć wiele nowości, w tym odmiany wyhodowane w firmie Kordes – więcej szczegółów na stronie https://rosacwik-sklep.pl/. Bardzo dziękujemy firmie RosaĆwik za włączenie się w naszą inicjatywę.

W naszym sklepie internetowym www.plantpress.pl do nabycia jest książka dr hab. inż. Marty Joanny Monder „Róże do warunków klimatycznych Polski”. Dla uczestników webinarium „Róże w dobrym towarzystwie” przygotowaliśmy specjalną ofertę. Szczegóły: https://www.plantpress.pl/produkt/roze-do-warunkow-klimatycznych-polski-rosliny-oczyszczajace-powietrzegratis/

Related Posts

None found

Poprzedni artykułHodowcy odmiany ‘Ligol Red’ uhonorowani
Następny artykułFlowerTrials® – tradycyjnie w 24. tygodniu roku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.