Róże z certyfikatem ADR 2020

Róża White Angel
White Angel®, fot. mat. pras. ADR
Logo ADR (z niemieckiego Allgemeine Deutsche Rosenneuheitenprüfung) wyróżnia odmiany róż, które przeszły pomyślnie trzyletnie testy w wielu ogrodach doświadczalnych w Niemczech, gdzie uprawiane były bez użycia środków ochrony roślin. W tym roku certyfikatem ADR wyróżniono siedem spośród testowanych przez trzy lata 40 odmian, z czego pięć zostało wyhodowanych w firmie Kordes Rosen.

Meine Rose® (Kordes) to róża wielkokwiatowa o wyprostowanym, zwartym pokroju. Dorasta do wysokości 95–115 cm i szerokości 90–110 cm. Kwiaty ma jasnoróżowe, lekko pachnące, luźno wypełnione. Liście ciemnozielone, lekko błyszczące, pędy czerwone.

Róża Meine Rose®
Meine Rose, fot. mat. pras. ADR

Fräulein Maria® (Kordes) to odmiana z grupy róż wielkokwiatowych. Zwarte krzewy dorastają do wysokości 75–95 cm, przy podobnej szerokości. Różowe kwiaty są dość mocno wypełnione i bardzo silnie pachną. Zielone liście są matowe, a pędy – czerwonawe.

Róża Fräulein Maria®
Fräulein Maria®, fot. mat. pras. ADR

Vulcano® (Kordes) to róża rabatowa, która tworzy krzewy dorastające do wysokości 80–100 cm i szerokości 70–90 cm. Wiśniowoczerwone kwiaty z żółtym środkiem są pozbawione zapachu. Liście ciemnozielone, lekko błyszczące.

Róża Vulcano®
Vulcano® , fot. mat. pras. ADR

Caracho® (Kordes) to niewielkich rozmiarów róża parkowa. Tworzy szerokie krzewy dorastające do wysokości 70–90 cm i szerokości 85–105 cm. Kwiaty luźno wypełnione, jaskrawoczerwone od wewnątrz i srebrzystoczerwone po stronie zewnętrznej. Zdrowe, ciemnozielone, lekko błyszczące liście i czerwonawe pędy.

Róża Caracho®
Caracho®, fot. mat. pras. ADR

Coral Lions-Rose® (Kordes) to kolejna róża rabatowa. Krzewy mają wzniesiony pokrój, dorastają do wysokości 90–110 cm i szerokości 85–105 cm. Półpełne kwiaty są morelowopomarańczowe z łososiowym brzegiem. Liście zielone, błyszczące.

Róża Coral Lions-Rose®
Coral Lions-Rose®, fot. mat. pras. ADR

Solo® (Rosen Tantau) to róża rabatowa o wyprostowanym, zwartym pokroju. Tworzy krzewy o wysokości 125–145 cm i szerokości 75–95 cm. Białożółtawe, lekko pachnące kwiaty są luźno wypełnione, z widocznym żółtym środkiem. Liście zielone, błyszczące.

Róża Solo®
Solo® , fot. mat. pras. ADR

White Angel® (hodowca Michel Adam/zgłaszający NIRP) to odmiana z grupy róż parkowych. Szerokie krzewy dorastają do wysokości 90–110 cm, przy szerokości 130–150 cm. Luźno wypełnione kwiaty są białe, lekko pachnące. Liście zielone, błyszczące.

Na podstawie informacji Allgemeine Deutsche Rosenneuheitenprüfung

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPoinsecje – skuteczna ochrona biologiczna
Następny artykuł„Winogrodnictwo” – książkowy „must have” dla każdego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.