Holenderski Dzień Tulipana staje się świętem międzynarodowym

Ogromny tulipanowy ogród na placu Dam w Amsterdamie i tysiące ludzi czekających w kolejce po darmowy bukiet tulipanów - tak w sobotę 20 stycznia Holendrzy świętowali Dzień Tulipana, oficjalne otwarcie sezonu na te kwiaty. Ale tulipany w ten weekend królowały również w Antwerpii oraz Berlinie.

Święto, zapoczątkowane przez holenderskich hodowców tulipanów zaledwie 7 lat temu, jest już wśród konsumentów widoczne. Kwiaciarnie, centra ogrodnicze i supermarkety zawieszają tulipanowe ozdoby w swoich sklepach, organizują warsztaty; tulipan jest również w tym dniu w centrum uwagi w mediach społecznościowych.

Po raz pierwszy w tym roku w tulipanowym świętowaniu udział wzięła Belgia – tulipanowy ogród przygotowano na Koningin Astridplein w Antwerpii – tutaj również można było zabrać kwiaty do domu.

Dzień tulipana w Berlinie uczczono z kolei mobilnym ogrodem tulipanów, które przewieziono przez miasto na rowerach.

MP
Na podst. FloralDaily

Related Posts

None found

Poprzedni artykułRuszyła internetowa rejestracja na targi MTAS-FruitPRO
Następny artykułW Opatkowicach z myślą o nowym sezonie warzywniczym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.