Internauci wybrali najlepsze produkty

Alstremeria SUMMER BREEZE® ‘Tessumbre’
Alstremeria SUMMER BREEZE® ‘Tessumbre’ PBR fot. mat. pras. „Clematis” Źródło Dobrych Pnączy
Duże znaczenie na każdych targach mają przyznawane przez organizatorów nagrody. Nie inaczej jest na Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA w Poznaniu.

Zgłoszone produkty oceniane są przez sąd konkursowy, ale jednocześnie swój głos mogą oddać internauci. Spośród 13 nagrodzonych Złotym Medalem MTP produktów, konsumenci najwięcej głosów oddali na kostrzewę (Festuca sp.) ‘Miedzianobrody’PBR, wyhodowaną przez Szkółkę Słowińscy Krzysztof Słowiński. Ta zimozielona trawa, tworząca zwarte kępy, wyróżnia się miedzianym kolorem wysokich źdźbeł. Jej liście są bardzo wąskie, ciemnozielone. Roślina ta powinna być sadzona na słonecznych stanowiskach z przepuszczalnym podłożem. Toleruje okresowe okresy suszy, jest odporna na mróz. Można ją uprawiać w ogrodach przydomowych, na terenach zieleni miejskiej, a także w pojemnikach.

Kostrzewa Miedzianobrody
Kostrzewa 'Miedzianobrody’PBR fot. mat. pras. Szkółka Słowińscy

Z kolei w konkursie GRAND PRIX GARDENII głosami internautów (zdobywając aż 70% głosów) zwyciężyła firma „Clematis” Źródło Dobrych Pnączy Sp. z o.o. Sp. k. za alstremerię SUMMER BREEZE® ‘Tessumbre’ PBR o dwubarwnych, żółto-pomarańczowych, nakrapianych kwiatach i czekoladowo-bordowych liściach z ciemnozielonym obrzeżeniem. Rośliny te kwitną obficie od czerwca do pierwszych przymrozków. Alstremerie z grupy Summer Paradise zimują w gruncie, należy je jednak okryć grubą warstwą kory (te uprawiane w pojemnikach należy przenieść do pomieszczenia zabezpieczonego przed mrozem).

Related Posts

None found

Poprzedni artykułW najnowszym MPS SAD 2/2020
Następny artykułO roślinach w miastach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.