Konferencja chryzantemowa – spotkanie po latach

Chryzantema
W branży kwiaciarskiej jedną ze stałych imprez w Polsce były organizowane w Poznaniu "Sympozja Chryzantemowe", nad którymi czuwali prof. Tadeusz Baranowski i dr Ewa Dankowska. Na kilka lat spotkania te zniknęły z kalendarza wydarzeń ogrodniczych. Ich reaktywacji chcą się podjąć pracownicy Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, których list publikujemy poniżej. Chętni do wzięcia udziału w konferencji proszeni są o przesłanie wstępnej deklaracji uczestnictwa do 21 stycznia 2020 r.

Szanowni Państwo,
Mamy przyjemność zaprosić Państwa ma konferencję pod tytułem „Najnowsze osiągnięcia w uprawie oraz hodowli chryzantem i innych roślin ozdobnych”, którą planujemy zorganizować 5 – 6 listopada 2020 r. w Bydgoszczy.
Minęło już sporo czasu od naszego ostatniego spotkania w Poznaniu na „Sympozjum Chryzantemowym”, które organizowali przez długie lata prof. Tadeusz Baranowski z dr Ewą Dankowską.
Na przestrzeni ostatnich 6 lat, które upłynęły od tego czasu, w rozmowach zarówno z producentami jak i naukowcami, wielokrotnie wspominaliśmy te spotkania jako miejsce bardzo cenne dla wymiany doświadczeń zarówno w uprawie, jak i hodowli chryzantem. Wszyscy zgodnie wyrażali potrzebę takich spotkań.
Właśnie z tego względu podjęliśmy się trudu zorganizowania takiego spotkania. Pierwszy dzień konferencji planujemy poświęcić chryzantemom – w ciągu ostatnich lat dużo się wydarzyło, m. in. powstały nowe odmiany polskich chryzantem, które chcielibyśmy Państwu zaprezentować na naszym spotkaniu. Wszak ośrodek bydgoski ma wieloletnią tradycję w hodowli tych roślin dzięki prof. Markowi Jerzemu oraz prof. Małgorzacie Zalewskiej, dwóm wybitnym naukowcom, którzy rozpropagowali hodowlę i uprawę tych roślin w Polsce. Ponadto planujemy prelekcje z zakresu ochrony chryzantem, nawożenia, podłoży, etc.
Drugi dzień konferencji chcielibyśmy poświęcić aktualnym badaniom prowadzonym w ośrodkach naukowych nad innymi roślinami ozdobnymi.
Mamy nadzieję, że wyrażą Państwo zainteresowanie naszą konferencją i będziemy się mogli spotkać w licznym gronie.
Ze względów organizacyjnych prosimy o wypełnienie deklaracji uczestnictwa, którą należy przesłać na adres e-mail: konf2020bydgoszcz@gmail.com do dnia 21 stycznia 2020 roku.

Serdecznie zapraszamy!
Z pozdrowieniami,
Komitet Organizacyjny w składzie:
dr hab. Justyna Lema-Rumińska, prof. Uczelni
dr inż. Dariusz Kulus
dr inż. Natalia Miler
dr inż. Alicja Tymoszuk
dr inż. Anita Woźny

Wstępna deklaracja uczestnictwa

w konferencji pt. „Najnowsze osiągnięcia w uprawie oraz hodowli chryzantem i innych roślin ozdobnych”
organizowanej przez Pracownię Roślin Ozdobnych i Warzywnych, Wydział Rolnictwa i Biotechnologii UTP w Bydgoszczy
Konferencja odbędzie się w dniach 5-6. 11.2020 r. w hotelu Holiday Inn przy ul. Grodzkiej 36 w Bydgoszczy

1. Imię i nazwisko uczestnika………………………………………………..
2. Adres……………………………………………………………………….
3. Telefon………………………………………………………………………
4. e-mail………………………………………………………………………..

Ważne informacje

Opłata konferencyjna, w wysokości 200 zł (od osoby) obejmuje: materiały konferencyjne, poczęstunek w czasie przerw, 2 X lunch.

Uroczysta kolacja w hotelu Holiday Inn: dodatkowa opłata 200 zł (od osoby)*
TAK NIE

Możliwość rezerwacji noclegu w hotelu Holiday Inn za dodatkową opłatą.
Szczegółowe informacje zostaną przesłane w kolejnym komunikacie.

Wypełnioną deklarację uczestnictwa prosimy odesłać na adres e-mail: konf2020bydgoszcz@gmail.com do dnia 21 stycznia 2020 roku.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt e-mailowy, bądź telefoniczny z Komitetem Organizacyjnym (konf2020bydgoszcz@gmail.com, 52 374 95 36).

*właściwe zaznaczyć X

Related Posts

None found

Poprzedni artykułDeklaracje dotyczące rynku wina
Następny artykułEkstremalnie ciepły grudzień 2019

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.