Porcja petuniowych nowości

Petunia ogrodowa Sweetunia Diamonds
Petunia ogrodowa Sweetunia™ Diamonds ‘Miss Fantastic’ fot. Dümmen Orange
Tempo hodowli petunii ogrodowej (Petunia x hybrida) nie zwalnia. Co roku na rynku pojawiają się nowości, które mają sprostać zmieniającym się oczekiwaniom odbiorców detalicznych. W kolejnym sezonie także pojawi się kilka premierowych odmian.

 Capella™
Grupa dziesięciu odmian o zwartym, zaokrąglonym pokroju w produkcji, rośliny te rozrastają się w późniejszej fazie wzrostu – u odbiorcy końcowego. Pędy częściowo się wznoszą, a częściowo przewisają. Kwiaty są niezbyt okazałe, ale bardzo liczne i są regularnie rozmieszczone na pędach (nie tworzy się „pusty” środek).

Petunia Capella Pink Lace
Petunia ogrodowa Capella™ 'Pink’ fot. Vitroflora

 Circus Sky
Odmiana o unikatowych kwiatach, które są różowe z białą obwódką (podkreślającą falisty brzeg płatków) i dwojakimi przebarwieniami – jasnymi smugami dochodzącymi do fioletowej gardzieli i kropkami na pozostałej części kwiatu. Spektakularna barwa kwiatów przyciągnie wzrok klientów.

Petunia Circus Sky
Petunia ogrodowa Circus Sky fot. Selecta one®

 Easy Wave® Rose Fusion i Shock Wave® Purple Tie Dye
Grupa Wave® petunii o zwisających pędach świętuje 25 lat na światowym rynku. Nowością są odmiany Shock Wave® Purple Tie Dye – o bardzo licznych i trwałych, fioletowo-niebiesko-białych kwiatach oraz Easy Wave® Rose Fusion – o różowych, z ciemniejszym żyłkowaniem. Rośliny te szybko regenerują się po deszczu i zdobią otoczenie atrakcyjnymi kwiatami.

Petunia Shock Wave® Purple Tie Dye
Petunia ogrodowa Shock Wave® Purple Tie Dye fot. PanAmerican Seed

 GO!Tunia® ‘Cosmic Purple’ i GO!Tunia® ‘Lucky Lilac’
Dwie nowe odmiany o ciekawych kwiatach – u ‘Cosmic Purple’ są ciemnobordowe z różową obwódką, a u ‘Lucky Lilac’ – fioletowe z białą gwiazdą. Jak inne przedstawicielki grupy GO!Tunia® są bardzo wczesne (nawet w gorszych warunkach świetlnych i niższej temperaturze) i mają zwarty pokrój.

Petunia-grandiflora GO!TuniaCosmic Purple
Petunia ogrodowa GO!Tunia® 'Cosmic-Purple’ fot. Florensis

 Hippy Chick™ ‘Violet’
Odmiana o bardzo atrakcyjnych, jasnofioletowych kwiatach z wyraźną, białą obwódką. Pokrój roślin jest zaokrąglony, lekko zwisający i spłaszczony od góry. Najładniej prezentuje się w wiszących pojemnikach, ale może być również sadzona w kompozycjach z innymi roślinami balkonowo-rabatowymi.

Petunia ogrodowa Hippy Chick™ ‘Violet’
Petunia ogrodowa Hippy Chick™ ‘Violet’ fot. Danziger 'Dan’ Flower Farm

 Itsy™ ‘Magenta’
Kolejna przedstawicielka grupy Itsy™ o wpadających w oko, ciemnoróżowych, drobnych kwiatach z szeroko zaokrąglonymi płatkami. Rośliny te znakomicie się krzewią i zachowuję ładny, zwarty pokrój. Bardzo dobra propozycja do uprawy w pojemnikach i na terenach zieleni miejskiej.

Petunia Itsy™ ‘Magenta’
Petunia ogrodowa Itsy™ ‘Magenta’ fot. Syngenta Flowers

 Mystical® ‘Midnight Gold’
Odmiana o niepowtarzalnych, pełnych kwiatach, z niemal czarnymi płatkami z bladożółtą obwódką. Dla producentów, którzy nie boją się wyróżnić. Roślina ta bardzo dobrze się krzewi i obficie kwitnie. Rośnie nieco silniej niż petunie z grupy Viva® Double.

Petunia Mystical® ‘Midnight Gold’
Petunia ogrodowa Mystical® ‘Midnight Gold’ fot. Florensis

 Scoop® ‘Watermelon’
Odmiana o bardzo atrakcyjnych, przyciągających wzrok kwiatach – różowych z zielonożółtą gardzielą. Ma zwarty pokrój (wymaga stosowania tylko niewielkiej ilości retardantów lub można z nich zrezygnować całkowicie), nadaje się do zagęszczonej produkcji, np. w tzw. pakach, ale też w doniczkach o średnicy do 15 cm.

petunia Scoop® ‘Watermelon’
Petunia ogrodowa Scoop® ‘Watermelon’ fot. Danziger 'Dan’ Flower Farm

 Supertunia Vista™ Snowdrift
Odmiana o śnieżnobiałych kwiatach, obficie kwitnąca, intensywnie rosnąca i odporna na niesprzyjające warunki uprawy. Bardzo dobrze sprawdzi się w nasadzeniach miejskich, dużych pojemnikach (też wiszących) i konstrukcjach kaskadowych. Może być również sadzona na kwietnikach.

Petunia Supertunia Vista™ Snowdrift
Petunia ogrodowa Supertunia Vista™ Snowdrift fot. Plantpol

Surprise Sparkling
Grupa odmian o nietypowych, biało nakrapianych kwiatach i lekko błyszczących płatkach w czterech kolorach: czerwonoróżowym, ciemnofioletowym, purpurowym i granatowym. Rośliny te bardzo dobrze się krzewią, mają półzwisający pokrój i kwitną już we wczesnych terminach uprawy.

Petunia Surprise Sparkling
Petunia ogrodowa Surprise Sparkling fot. Dümmen Orange

 Sweetunia™ Diamonds ‘Miss Fantastic’
Nowa odmiana w unikalnej kolekcji petunii Sweetunia™ Diamonds wyróżnia się atrakcyjnie zabarwionymi kwiatami, na których widoczna jest szeroka, ciemnobordowa gwiazda, kontrastująca z różowymi brzegami kwiatów. Rośliny te wcześnie kwitną i zachowują zwarty pokrój na etapie produkcji.

Related Posts

None found

Poprzedni artykułFasolka szparagowa ceny 2020 – szczyt sezonu handlowego – 12.08.2020
Następny artykułDużo o kapustach i nie tylko… Łęczyca 2020 cz. 2. WIDEO

1 KOMENTARZ

  1. Ślicznoty :))) !!! Proszę, zdradźcie tylko, gdzie seniorka może kupić kilka sztuk ? ( mam na myśli oczywiście przyszły sezon )

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.